Nepieradinātā Folka orķestris ieskandinās Spīķeru koncertzāli

Nepieradinātā Folka orķestris ieskandinās Spīķeru koncertzāli
Publicitātes foto / Agris Semevics . Nepieradinātā Folka orķestris
02-05-2013 A+ A-
9. maijā plkst. 19.00 Spīķeru koncertzālē savu pavasara lielkoncertu sniegs Nepieradinātā Folka orķestris – pasaules mūzikas projekts, kas radies, sadarbojoties filozofam un ģitāristam Andrejam Grimmam, septiņiem jauniem, talantīgiem mūziķiem un grupu „Melo-M” un „Autobuss debesīs” mūziķim, producentam un kino filmu komponistam Kārlim Auzānam.

Koncertā orķestris pirmo reizi prezentēs koncertprogrammu „Antarktīda kūst”, kas ir mūziķu tieša reakcija uz pasaules pašām svarīgākajām aktualitātēm.

Iesaistot priekšnesumā gan klasiskus, gan eksotiskus mūzikas instrumentusflautas, ģitāras, perkusijas, akordeonu, vijoli, saksofonu, ukuleli, mandolīnu, kazū, lietuskoku, kalimbu, čellu, grieķu buzuki –,  klausītājam ik brīdi tiek uzdoti būtiski, vārdos neizsakāmi jautājumi.

Viegli rotaļājoties ar afrikāņu, bulgāru, rumāņu, īru, ebreju un pašu grupas mūziķu melodijām un ritmiem, Nepieradinātā Folka orķestris papildina tos ar atpazīstamām, popkultūrā plaši citētām tēmām, piemēram, mazo gulbīšu deju, melanholisku valsi, kādu Viktoram Cojam, Maiklam Džeksonam vai Lenijam Kravitcam līdzīgu frāzi, dažreiz iepinot arī dzīvnieku skaņas, tibetiešu lūgšanu murdoņu un sadzīves trokšņusLīdztekus etniskajā tradīcijā balstītām skaņām ideju turpina Kārļa Auzāna, Andreja Grimma, vijolnieka Rūdolfa Bahmaņa oriģinālkompozīcijas.

Šķietami nesavienojami mūzikas stili sajaucas krāsainā kaleidoskopā, kas galu galā rada nevis kosmopolītisku nenoteiktību, bet gan nepārprotamu siltu mājas sajūtu.

Antarktīda kūst – tāds vispārzināms fakts... Lai apturētu Antarktīdas kušanu, cilvēkam, pirmkārt, jāatkausē pašam savas dvēseles ledāji.
Mūzikas stari karsē vistiešāk. Kuram kuru Antarktīdu?

Biļetes uz Nepieradinātā Folka orķestra koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

0 komentāri

Komentāru nav