Daugavpils Marka Rotko centrs svinēs gada jubileju

Daugavpils Marka Rotko centrs svinēs gada jubileju
Publicitātes foto . Rotko centrā apskatāma izstāde „Marks Šagāls un Eiropas avangardisti”
21-04-2014 A+ A-
24. aprīlī Daugavpils Marka Rotko centrā norisināsies centra gada jubilejai veltīti pasākumi „Domā... Maini... Radi... Mīli... Ceri...!”, pavēstīja Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs mārketinga speciāliste Inga Goldberga.

Jubilejas dienā centrs strādās no plkst. 11.00 līdz 21.00. Izstādes un pasākumus visas dienas garumā varēs apmeklēt, dāvinot centram krāsainos zīmuļus, kas tiks izmantoti radošajās nodarbībās.

Plkst. 16.00 tiks svinīgi atklāta jubilejas izstāžu sezona. Līdzās pasaulslaveno mākslinieku izstādei „Marks Šagāls un Eiropas avangardisti”, kurā būs aplūkojami pasaulslaveno 20. gadsimta Eiropas mākslinieku Braka, Matisa, Miro un Pikaso darbi, centrā tiks atklāta arī poļu mākslinieka Mareka Radkes futūristiska izstāde-instalācija „Black” un pašmāju mākslinieču – latviešu gleznotājas Anitas Melderes un Daugavpils tēlnieces Jeļenas Volkovas – personālizstādes. Svaigā pavasara mākslas „raža” būs skatāma jau par tradīciju kļuvušajā Latgales reģiona mākslas dienu izstādē „Vai nu ir, vai nu nav!”.

Mākslas cienītājiem plkst. 17.30 tiks piedāvāts īpašs pasākums – Vitebskas Marka Šagāla muzeja direktores Ludmilas Hmeļņickas lekcija „„Es skatos uz tevi, mana pilsēta...”. Vitebska Marka Šagāla darbos”. Lekcijā varēs gūt ieskatu Šagāla īpašajās attiecībās ar Vitebsku – viņa dzimto pilsētu, kurā mākslinieks pavadījis bērnības un jaunības gadus un kuru 33 gadu vecumā pametis uz mūžu, kļūdams par īstu „pasaules pilsoni”.

Gada jubilejas svinības plkst. 21.00 centra pagalmā noslēgsies ar iespaidīgu lāzeru un mūzikas performanci „Sinerģija Rotko centrā”.

Atskatoties uz darbīgi un veiksmīgi aizvadīto pirmo centra darbības gadu, tā darbinieki aicina viesus „domāt pozitīvi, mainīt pasauli, radīt skaisto, mīlēt dzīvi un cerēt uz nākotni”.

0 komentāri

Komentāru nav