Mākslas muzeja būvžogs pārtapis košā pilsētvides izstādē

Mākslas muzeja būvžogs pārtapis košā pilsētvides izstādē
Publicitātes foto
02-05-2013 A+ A-
Lai Rīgas iedzīvotāji un viesi būtu informēti par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rekonstrukciju, RD Īpašuma departaments un SIA „RE&RE” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju ir sagatavojuši savdabīgu pilsētvides izstādi: informatīvas plāksnes par LNMM galvenās ēkas vēsturi un rekonstrukciju latviešu, angļu un krievu valodā papildina 22 mākslas darbu reprodukcijas – izlase ar populārākajiem un nozīmīgākajiem latviešu autoru darbiem, kas iepriekš bija skatāmi muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

Tādējādi līdz pat Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas rekonstrukcijas projekta pabeigšanai 2015. gadā šī izstāde būs skatāma uz būvobjektam visapkārt uzbūvētā būvžoga.

Ejot gar LNMM galveno ēku pa K. Valdemāra ielu, turpmāk varēs aplūkot košas ievērojamo vecmeistaru Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla un Johana Valtera gleznu reprodukcijas, arī muzeja apmeklētāju iecienītos modernistu darbusKārļa Padega „Madonna ar ložmetēju”, Ģederta Eliasa „Sieviete ar vēdekli”, Jāņa Tīdemaņa „Maskas”, Voldemāra Tones „Pie loga” un citus.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Drīzumā mākslas darbu reprodukcijas būs skatāmas arī uz Elizabetes ielai piegulošā būvžoga posma. Gleznu izlasi veido Kārļa Hūna un Jūlija Federa mākslas darbi, kas iezīmē latviešu profesionālās mākslas pirmsākumus. Savukārt Rīgā dzīvojošo un strādājošo krievu autoru daiļrade pārstāvēta ar Nikolaja Rēriha, Nikolaja Bogdanova-Beļska un Sergeja Vinogradova darbu reprodukcijām.
 

0 komentāri

Komentāru nav