„Positivus 2014”: literātu lasījumi uz Dabas skatuves

„Positivus 2014”: literātu lasījumi uz Dabas skatuves
Publicitātes foto
22-04-2014 A+ A-
Šogad „Positivus” festivālā līdzās jau apmeklētāju iecienītiem priekšnesumiem notiks arī jauno literātu darbu lasījumi, informēja festivāla preses pārstāve Linda Igolniece.

Ikviens, kurš jūt aicinājumu izpausties un uzstāties festivālā ar sava darba lasījumu, ir aicināts pieteikties jauno literātu konkursam. Darbus iespējams pieteikt līdz 8. maijam.

Šogad Dabas skatuvi atbalsta laikraksta „Diena” pielikums „KDi”, kas sola piešķirt tai jaunu saturu, izceļot jaunos literātu talantus, ļaujot viņiem atrast savu lasītāju, tikt sadzirdētiem un novērtētiem. Ikvienam ar V. Šekspīru, I. Ziedoni, F. Dostojevski, R. Blaumani vai citu iedvesmojošu rakstnieku sirdī ir iespēja kādā no trim festivāla dienām nonākt prožektoru gaismās un nolasīt savu daiļdarbu plašai auditorijai uz Dabas skatuves.

Literātu konkursa uzdevums ir vienkāršs – izvēlies vienu no sevis radītajiem darbiem, kuru vēlētos lasīt publikas klātbūtnē, norādi sacerējuma tapšanas datumu un to, vai darbs iepriekš ir publicēts.

Sagatavo īsu literārās karjeras aprakstu un visus materiālus sūti uz literati@positivus.com līdz 8. maijam. Konkursa darbus izvērtēs „KDi” un „Positivus” festivāla žūrijas komanda, un tā rezultāti tiks paziņoti jau 20. maijā. Labākie darbi tiks publicēti arī „KDi” interneta sadaļā „Lasītava”.

Dabas skatuve septiņu gadu laikā ir pieredzējusi daudzus lieliskus priekšnesumus un kļuvusi iecienīta to festivāla apmeklētāju vidū, kas meklē un vēlas atklāt kaut ko unikālu.

Uz tās koncertējuši tādi mūziķi kā kolorītā grupa „Sūdi, kuru uzstāšanās laikā, šķiet, viss festivāls dziedāja līdzi dziesmai par tamburīnu, elektropopa uzlecošās zvaigznes „Audience Killers”, dūdiņroka grupa „Sus Dungo”, dziesminiece Elizabete Balčus, arī grupas „Martas Asinis”, „Indygo” un citi.

Uz šīs skatuves ir baudīta „Dirty Deal Teatro” panākumiem bagātā izrāde „Nacionālais attīstības plāns”, smieklu terapiju garantējošie asprātīgie improvizācijas teātri – Rīgas Improvizācijas teātris, „Artišok”, etīžu teātris „Nerten” un daudzi citi.
Festivāla trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā 57 eiro un ar teltsvietu 63 eiro. Biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com, „Biļešu serviss” kasēs un „Nordea” bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena pieaugs.

Jau ziņots, ka „Positivus” festivālā šogad uzstāsies: „Kraftwerk”, Elija Goldinga, „The Kooks”, „Bastille”, Lora Mvula, „of Montreal”, „The 1975”, „Daughter”, „Elbow”, „Junip”, „Temples”, Anna Kalvi, MØ, „You Me At Six”, „Future Islands” un daudzi citi.

0 komentāri

Komentāru nav