Ar svinīgu ceremoniju un koncertu atklās JVLMA jaunās ērģeles

Ar svinīgu ceremoniju un koncertu atklās JVLMA jaunās ērģeles
Publicitātes foto
22-04-2014 A+ A-
25. aprīlī notiks īpašu J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunuzbūvēto ērģeļu atklāšanas ceremonija un tai sekojošs svinīgs koncerts, kas noritēs Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāla „Tete-a-tete” ietvaros.

Jaunas trīsmanuāļu ērģeles ir pirmās Latvijas pēckara vēsturē pilnīgi no jauna uzbūvētās ērģeles, kas veidotas Latvijas vajadzībām un kuru būvi realizējuši Latvijas ērģeļbūvētāji – Jānis Kalniņš un Ugāles ērģeļbūves darbnīca. Ērģeles turpinās apliecināt Latvijas ērģeļbūves kvalitāti ne vien pašmāju studentiem, bet arī plašākā kontekstā – pie jaunbūvētā instrumenta būs iespēja rīkot starptautiska līmeņa ērģeļspēles meistarklases. Ērģeļu klases atklāšanas koncertā piedalīsies ērģelnieki – asoc. profesore Vita Kalnciema, profesors Tālivaldis Deksnis, Līga Dejus, Jacinta Ciganoviča, Liene Andreta Kalnciema, kā arī Jānis Porietis (trompete) un Kristīne Gailīte (soprāns).

Ērģeles tika uzbūvētas, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fondam, Irēnei Narvaitei, Birutai un Andrim Heisteriem, Andrim Grūtupam, Latviešu ērģelnieku ģildei ASV, Ingridai un Karīnai Gutbergām, Latviskā Mantojuma fondam Bostonā, Anitai un Ivaram Gaidēm, Latviešu ērģelnieku ģildei Kanādā, Dacei un Gundaram Aperāniem, PBLA Kultūras fondam, a/s „Dzintars”, „Amber Bridge Baltic” fondam, Jānim un Neldai Ādamsoniem, Dzintrai un Mārcim Auziņiem, Ilmai Grauzdiņai, Elīnai Eglei, Dzintaram Ābiķim, Jeļenai Ļebedevai, Robertam Dlohi, SIA „RDL”, SIA „Pusbalsī”, Ringoldam Kaufmanim, Jānim Vētram u. c. Līdzekļi iegūti arī no ērģeļu maratona Rīgas Domā un Raimonda Paula ziedojumu koncerta.

Pasākumā piedalīsies mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, Latvijas izcilākie ērģelnieki, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēki un studenti, Valsts prezidents Andris Bērziņš, kā arī visi, kas palīdzējuši akadēmijai īstenot šo grandiozo projektu.

0 komentāri

Komentāru nav