LU „Zinātnes kafejnīcā” stāstīs par jaunu planētu apgūšanu

LU „Zinātnes kafejnīcā” stāstīs par jaunu planētu apgūšanu
nasa.gov
Latvijas Universitātes centrālajā ēkā ceturtdien, 24. aprīlī, plkst. 18.00 notiks ikmēneša „Zinātnes kafejnīca”, šoreiz ar nosaukumu „Biļete uz Marsu”, aicinot ikvienu padomāt par kosmosa iepazīšanu.

„Zinātnieki apgalvo, ka mūsu planēta jau ir izpētīta, un, lai cilvēce neieslīgtu vienīgi ikdienas problēmu risināšanā, ir nepieciešami tālejoši mērķi.

Viens no šādiem nenoliedzami ambicioziem mērķiem ir arī iecere par cilvēka lidojumu uz Marsu.

Kaut arī Marss nav viesmīlīga planēta, tā ir vispiemērotākā pilotējamām ekspedīcijām. Šobrīd tiek plānoti vairāki projekti, kas paredz nogādāt cilvēkus uz šīs planētas, taču visdrīzāko rezultātu sola projekts „MarsOne”. Tiesa, „MarsOne” dalībnieki saņems tikai vienvirziena biļeti lidojumam,” raksta pasākuma rīkotāji no Latvijas Universitātes.

Šajā „Zinātnes kafejnīcā” Latvijas Universitātes Astronomijas institūta pētnieka Dr. paed. Ilgoņa Vilka stāsts būs par planētu Marss. AS „Grindeks” Aktīvo farmaceitisko vielu izstrādes laboratorijas vadītājs, Marsa biedrības biedrs Dr. Ph. Jānis Jaunbergs stāstīs par tēmu „Māja uz Marsa: dzīvības nodrošināšana un komforts”, bet Cēsu Bērnu un jauniešu zinātnes centra „Z(in)oo” vadītājs Pauls Irbins, kurš ir vienīgais kandidāts no Latvijas „MarsOne” misijai, stāstīs par „MarsOne” projektu un savu motivāciju dalībai tajā.

Pasākumu vadīs mikrobiologs Dr. Juris Šteinbergs. „Zinātnes kafejnīcu” kā ierasts varēs vērot arī tiešraidē LU portālā un vēlāk – videoarhīvā.

Pirms „Zinātnes kafejnīcas” pasākuma – 22. aprīlī – plkst. 18.00 ieskatu izvēlētajā tēmā sniegs LU radio „NABA” raidījums „Zinātnes vārdā”, kas uz sarunu aicinājis šobrīd vistuvāk Marsam esošo latvieti Paulu Irbinu.

Savukārt kosmiski elektroniskas skaņas piedāvās arī LU radio „NABA” mūzikas klubs „Nabaklab”, kurā 26. aprīlī no plkst. 21.00 viesosies elektroniskās mūzikas grupa no Igaunijas „Digital Digital”, kā arī DJ apvienība „Hawk & Duck Electric”.

„Zinātnes kafejnīcas” mērķis – raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu, lai noskaidrotu līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz par Marsu. Visas kafejnīcas sākas uzreiz pēc plkst. 18.00. Pirmajiem 50 dalībniekiem sulas glāze bez maksas. LU Akadēmiskais apgāds dāvina grāmatu labākā jautājuma autoram.

„Zinātnes kafejnīca”, koncerts un radio „NABA” raidījums „Zinātnes vārdā” iekļauti LU un projekta „RīgaPunkts” atbalstītajā pasākumu ciklā, kā mērķis ir popularizēt zinātni caur daudzveidīgām kultūras aktivitātēm, tostarp lektorijiem, koncertiem, izstādēm un radio raidījumiem. 2014. gadā, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, „Zinātnes kafejnīca” norisināsies programmas „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Izdzīvošanas komplekts” ietvaros.

0 komentāri

Komentāru nav