„Urban Trio” koncerts „Lielpilsētas stāsts” Saulkrastos

„Urban Trio” koncerts „Lielpilsētas stāsts” Saulkrastos
Publicitātes foto . „Urban Trio” dalībnieks – saksofonists Arvīds Kazlausks
02-05-2013 A+ A-
7. jūnijā „Rīgas festivāls” aicina uz Saulkrastiem, lai kopā ar apvienību „Urban Trio” dotos laikmetīgās mūzikas ceļojumā pa pilsētas džungļiem koncertā „Lielpilsētas stāsts”. Koncertā Saulkrastu domes zālē plkst. 19.00 dzirdēsim talantīgos mūziķus Edgaru Raginski (klavieres), Arvīdu Kazlausku (saksofons) un DJ Krii (elektronika), kuri izpildīs Jaceka Grudzeņa, Hansa Otes, Karenas Tanakas, Jakoba ter Velheisa un pašu radītos skaņdarbus, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Rīgas festivāla preses sekretārs Mārtiņš Pučka.

Trīs dažādu mūzikas pasauļu pārstāvji apvienojušies, lai pastāstītu jums stāstu. Arvīds Kazlausks ir viens no trīsdesmitgadnieku paaudzes profesionālākajiem un radoši ziņkārīgākajiem saksofonistiem, kurš labprāt iesaistās neiepazītu mūzikas teritoriju izpētē. Edgars Raginskis raksta un spēlē mūziku, arī atskaņo un apspriež to Latvijas Radio 3 „Klasika” viļņos. Laikmetīgo akadēmismu caurvīs DJ Krii skaņu un laiktelpas improvizācijas. Šis virtuozais elektroniskās pasaules pārstāvis jau vairāk nekā piecpadsmit gadu izkopj individuālu, vienlaikus demokrātisku un estētiski smalku muzicēšanas manieri, izmantojot cilpmašīnu, sampleri, skaņuplašu atskaņotāju un datorvidei radītas skaņu programmas.

„„Lielpilsētas stāstsir mūsu, laikmetīgās pasaules cilvēku, muzikāls ceļojums. Izmantojot gan pašu radītus, gan citu mūsdienu autoru sacerētus darbus, ielūkosimies modernā cilvēka personībā un tās īpatnībās/dīvainībās. Koncertā sastapsim urbānās skaņas, ārprātīgu dzīves tempu, krasus kontrastus, arī meditatīvus skaņu audumus un patvēruma meklējumus dabā.”

Šāds muzikāls ceļojums sācies jau pirms vairākiem gadiem Indijā, kad tapa Edgara Raginska skaņdarbs obojai, klarnetei un elektronikai „Visit India!” – to Spīķeru koncertzālē pirmatskaņoja Normunds Šnē, Guntis Kuzma un DJ Krii jeb Kristaps Krievs. Kā idejisks turpinājums šajā koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos jauns Raginska skaņdarbs par cita ceļojuma iespaidiem – šoreiz saksofonam un elektronikai. Tas būs ceļojums pa un varbūt arī no pilsētas džungļiem. Skanēs arī Latvijā mazzināms vācu 80. gadu meditatīvais minimālisms – Eiropas un Āzijas garīguma kombinācija Hansa Otes cikla „Stundu grāmata” fragmentos.

Jau trešo gadu vasaras sākumu Rīgā ieskandinās vērienīgākais klasiskās mūzikas notikums Baltijā – „Rīgas festivāls”. Kļuvis par lielisku tradīciju, ko novērtē gan daudzi rīdzinieki, gan pilsētas viesi, „Rīgas festivāls” šogad notiks no 3. līdz 20. jūnijam, pulcējot izcilākos Latvijas un pasaules māksliniekus.

0 komentāri

Komentāru nav