„Nine Inch Nails” Rīgas koncertu iesildīs Veslija Īsolda „Cold Cave”

„Nine Inch Nails” Rīgas koncertu iesildīs Veslija Īsolda „Cold Cave”
Publicitātes foto
23-04-2014 A+ A-
Industriālās rokmūzikas kulta grupas „Nine Inch Nails” Rīgas koncertu iesildīs amerikāņu mūziķa, dzejnieka un izdevēja Veslija Īsolda (Wesley Eisold) projekts „Cold Cave”, informē „Positivus Music” pārstāve Linda Igolniece.

Mūziķa un dzejnieka mājas apstākļos iesāktais eksperiments ar laiku pārtapa ievērojamā „sintpopa, skaņu un „darkwave” kolāžā” ar dažādu viesmākslinieku performancēm.

V. Īsolds izceļas ar spēcīgu un reizē juteklisku vokālu, kā arī fascinējošu dziesmu liriku. Iepriekš koncertējis ar mūziķiem Beck un Cat Power starptautiskajā „Station To Station” projektā, kurā piedalījās arī Petija Smita (Patti Smith), Šarlote Geinsbūra (Charlotte Gainsbourg) un citi.

„Cold Cave” debijas albums „Love Comes Close” (2009) tiek raksturots kā spilgts 80. gadu sintpopa un ārtroka apvienojums, savukārt mūziķa 2011. gada ieraksts „Cherish the Light Years” jau pakāpeniski piesaistīja arvien plašākas publikas interesi. Veslijs Īsolds atklāj, ka viņa šā gada albums „Sunflower” iekļaus gan „grandiozāku otrā albuma skanējumu, gan arī ieturētu minimālismu „Suicide” vai „39 Clocks” stilā”.

Grupa „Nine Inch Nails” ar tās vienīgo oficiālo dalībnieku Trentu Reznoru (Trent Reznor) pēc piecu gadu pauzes pagājušajā gadā izdeva kritiķu augsti vērtēto albumu „Hesitation Marks”.

Mūzikas izdevumi to nodēvēja par „Trenta Reznora vissvarīgāko māksliniecisko pieteikumu kopš 90. gadiem” un vienu no Reznora labākajiem veikumiem.

Jaunā grupas koncertšova tapšanā piedalījās NIN skatuves dizainers Rojs Benets (Roy Bennett) un kanādiešu šovu producentu apvienība „Moment Factory”, kas līdz šim strādājusi un veidojusi šovus tādiem māksliniekiem kā Džastins Timberleiks (Justin Timberlake), Jay Z, Bon Jovi, Madonna u. c.

Benets un „Moment Factory” vairākus mēnešus strādāja kopā, lai izveidotu interaktīvu skatuves iekārtojumu, kas ļauj grupai kontrolēt savas uzstāšanās vizuālos aspektus, izmantojot kustības.

„Nine Inch Nails” pirmais un vienīgais koncerts Baltijā notiks „Arēnā Rīga” 6. maijā. Biļetes publiskajā tirdzniecībā pieejamas „Biļešu servisa” kasēs un internetā. Stāvvietu biļetes cena – 41 eiro. Sēdvietas – no 41 līdz 53 eiro.

0 komentāri

Komentāru nav