„Lote” festivālā Indijā saņem galveno balvu

„Lote” festivālā Indijā saņem galveno balvu
Publicitātes foto . animācijas filma „Lote un Mēnessakmens noslēpums” Indijas festivālā saņēmusi galveno balvu
02-05-2013 A+ A-
Filmu studijas „Rija” un „Eesti Joonisfilm” kopražojuma filma „Lote un Mēnessakmens noslēpums” saņēmusi galveno balvu labāko animācijas filmu kategorijā 5. Starptautiskajā bērnu Montesori skolas filmu festivālā, kas pagājušonedēļ norisinājās Indijas pilsētā Luknovā, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja studijas „Rija” pārstāve Baiba Bože.

Priecīgo ziņu par filmas panākumiem un Zelta trofejas statuju papildina naudas balva – 200 tūkstoši Indijas rūpiju (aptuveni 1978 lati) –, kas tiks sadalīta starp filmas režisoriem un producentiem.

Festivāla žūrija par filmu raksta: „Oriģināli, smieklīgi un brīnišķīgi animēta filma, kur uzmanība tiek pievērsta pat vissīkākajām detaļām. Tas ļauj izvairīties no visām klišejām, nevērtējot par zemu skatītāja inteliģenci, un aizrauj mūs patīkamā piedzīvojumā.”
 
Animācijas filma „Lote un Mēnessakmens noslēpums” kopš pirmizrādes Berlīnes kinofestivālā 2012. gada februārī piedalījusies 45 starptautiskos festivālos kopumā trīsdesmit valstīs, tostarp Čikāgā, Japānā, ASV, Argentīnā, Taivānā un visā Eiropā, mājās pārvedot deviņas balvas.

0 komentāri

Komentāru nav