Aprīļa beigās durvis vērs kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014”

Aprīļa beigās durvis vērs kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014”
Kaspars Garda, Rīga 2014
Otrdien, 29. aprīlī, trešo sezonu sāks Eiropas kultūras galvaspilsētas kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014”.

Kultūras vasarnīca rīdziniekiem, kā arī ikvienam pilsētas viesim no tuvākas un tālākas apkārtnes būs kā atpūtas zona, kur iesaistīties „Rīga 2014” notikumos. Kultūras vasarnīca 29. aprīlī plkst. 19.00 tiks atklāta ar beļģu un franču horeogrāfu deju izrādi „Bal Moderne”.

Visas vasaras garumā „Esplanāde 2014” darbosies katru dienu, jau pirmajā nedēļā aicinot gan uz Tvīda braucienu, gan ielu vingrošanas paraugdemonstrējumiem un filmu vakaru.

Ceturtdien, 1. maijā, kultūras vasarnīcā tiks svinēti 10 gadi kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā.

„Esplanāde 2014” iemiesos vasarnīcas būtību – būt par vietu, kur katram atrodas, ko darīt, un kur ikviens ir piederīgs. Kultūras vasarnīcas programmā katrai nedēļai būs cita tēma. Pirmās nedēļas temats būs „Kustība”, iemiesojot gan pārcelšanos uz vasarnīcu, gan veselīgas un atraktīvas nodarbes, savukārt otrās nedēļas – „Vēsture”.

Esplanādē darbosies „Rīga 2014” informācijas stends, kafejnīca, kurā būs iespēja nobaudīt „Laimas” saldumus un Latvijā iecienītāko saldējumu „Ekselence”, suvenīru tirdzniecības vieta, apzaļumota terase, kā arī „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” nodrošinātais bezmaksas wi-fi internets.

Vakaros kultūras vasarnīcā norisināsies muzikālas sarunas „Tu un tagad Esplanādē” ar vakara personību – sarunas par dažādām tēmām un aktualitātēm caur kultūras prizmu. Muzikālo formātu šajā ciklā izvēlējusies vakara personība, pastāstot plašāk par savu izvēli.

Trešdienas Esplanādes programmā būs dīdžeju vakari – pārstāvot dažādus mūzikas stilus, par muzikālo noformējumu Esplanādē rūpēsies kāds Latvijā zināms cilvēks.

Sestdienas, kā ierasts, būs kino naktis. Sadarbībā ar „Lattelecom” sestdienu vakaros brīvdabas kinoseansos būs iespējams skatīties Eiropas labāko filmu izlasi.

Savukārt svētdienas būs ģimeņu dienas – radošas, izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes bērniem un viņu vecākiem. Vairākas svētdienas sezonā tiks rīkota arī „ERGO” bērnu drošības skoliņa, kas rotaļu formā palīdzēs apgūt droša gājēja prasmes, mācīs ceļazīmju un satiksmes pamatprincipus.

„Esplanāde 2014” piedāvās īpašas programmas šīs vasaras lielākajos kultūras notikumos, tostarp Pasaules koru olimpiādes laikā no 9. līdz 19. jūlijam, Starptautiskajā ielu mākslas un mūzikas festivālā no 9. līdz 11. augustam. Kultūras vasarnīcas norisēs aicināti iesaistīties arī brīvprātīgie, lai palīdzētu Esplanādes norisēs un apmeklētājiem pastāstītu par „Rīga 2014” programmu.

„Esplanāde 2014” būs atvērta no 29. aprīļa līdz 5. oktobrim, katru dienu no plkst. 12.00 līdz plkst. 20.14 (vai līdz pasākuma beigām). Visi pasākumi kultūras vasarnīcā ir bez maksas.

„Esplanāde 2014” nedēļas programma

Otrdien, 29. aprīlī, plkst. 19.00, atklājot kultūras vasarnīcu, ikviens interesents Esplanādē laipni aicināti uz laikmetīgās dejas izrādi „Bal Moderne”, kuras veidošanā piedalās gan profesionāli horeogrāfi no Beļģijas un Francijas, kuri atrodas uz skatuves, gan ikviens skatītājs. Iepriekšēja dejošanas pieredze nav nepieciešama, vienīgais, kam ir jābūt gataviem, neliela koncentrēšanās un ļoti daudz prieka.

Trešdien, 30. aprīlī, plkst. 14.00–18.00 uz kopīgu vingrošanu un sarunām par lielpilsētas ritmu aicina Ansis Bogustovs, savukārt vakarā plkst. 19.00 tikšanās ar „Rīga 2014” projekta „Vingrotava” vadītāju Rihardu Funtu un ielu vingrošanas paraugdemonstrējumi.

Ceturtdien, 1. maijā, plkst. 12.00–21.00 dzimšanas dienas svinības „Daudz laimES!” jeb ar plašu skatuves programmu, ēdienu degustācijām, „velobraucienu” uz Briseli un radošām norisēm svinēsim Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā 10. gadskārtu. Pasākums tapis sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Piektdien, 2. maijā, vakara personība – Agris Daņiļevičs, kurš dalīsies ar dejā rūdīto dzīves pieredzi un pastāstīs par topošo deju uzvedumu „Lec, saulīte”.

Sestdien, 3. maijā, plkst. 15.00–17.00 Esplanādē par godu senlaiku velosipēdiem kā kultūras mantojumam – prestižais Tvīda brauciens jeb seno velosipēdu un retro tērpu parāde.

Svētdien, 4. maijā, plkst. 12.00–15.00 bērnu rīts – izklaidējoši, jautri un informatīvi ieskandināsim Bērnu Eiropas karnevālu.

0 komentāri

Komentāru nav