Festivālu „Summertime” atklās veltījums Baltijas jūrai

Festivālu „Summertime” atklās veltījums Baltijas jūrai
Rīga 2014 . Inese Galante un Aleksandrs Antoņenko 2013. gada festivālā „Summertime”
23-04-2014 A+ A-
Jau desmito gadu pēc kārtas par mūzikas cienītāju tikšanās vietu no 11. līdz 17. augustam kļūs Dzintaru koncertzāle Jūrmalā, kur norisināsies klasiskās mūzikas festivāls „Summertime – aicina Inese Galante”. Festivālu atklās „Rīga 2014” programmas notikums – projekts „Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru”.

„Festivāla desmitgades notikums man ir nozīmīgs atskaites punkts, sākot nākamo posmu ar atbildību pret manas dzimtenes uzticīgajiem klausītājiem, Latvijas jaunajiem talantiem un atbalstītājiem – sniegt labāko un nest Latvijas vārdu pasaulē ar festivāla starpniecību jaunā, kvalitatīvā gaismā,” šā gada festivāla noskaņojumu komentē festivāla „Summertime” idejas autore un patronese Inese Galante.

Desmitgades festivāla nedēļa tiks atklāta 11. augustā ar Latvijā un Eiropā vēl nebijušu projektu – „Rekviēmu – lūgšanu par Baltijas jūru”, kas būs koncerts un vienlaikus aicinājums ikvienam aizdomāties un rīkoties atbildīgi, sargājot Baltijas jūru. Mocarta Rekviēma atskaņojumā piedalīsies Anna Hallenberga, Andreass Šāgers, Egils Siliņš un Inese Galante. Atskaņojumu vadīs pasaulslavenais itāliešu diriģents, aizrautīgs Mocarta mūzikas mīļotājs, diriģents Evelīno Pido. Rekviēma laikā tiks rādīta arī Sandija Semjonova filma par Baltijas jūru kā vērtību, tās piesārņojumu un arī bojāeju. Šā koncerta, kas iekļauts Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā, režisors un mākslinieciskais vadītājs ir izcilais skatuves darbu meistars Uģis Brikmanis. Koncerta svinīgajā atklāšanā kopā ar simfoniskā orķestra mūziķiem piedalīsies desmitgadīgais brīnumbērns – jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs. Festivāla atklāšanas koncerts ir Ineses Galantes fonda, nodibinājuma „Rīga 2014”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Jūrmalas domes kopprojekts. 

Dziedātāja festivāla laikā iecerējusi koncertu sēriju, uzstājoties kopā ar vairākiem pašmāju mūziķiem, kā arī izpildītājiem no Austrijas, Francijas, Itālijas, Izraēlas, Nīderlandes, Krievijas, Zviedrijas un Amerikas. Desmitā starptautiskā mūzikas festivāla izpildītāji pierādījuši izcilību mūzikā ne tikai savā dzimtenē, bet ir atzīti arī ārpus tās robežām. Festivāla koncertos piedalīsies arī vairāki „Grammy” mūzikas balvas laureāti. 

Viens no emocionāli spilgtākajiem brīžiem festivālā būs jaunie muzikālie talanti – Ineses Galantes talantu konkursa uzvarētāji, kas ar Ineses Galantes fonda atbalstu pilnveidojuši muzicēšanas prasmes. 

Savukārt 8. jūlijā Rīgas Domā gaidāms festivāla ieskandināšanas un Ineses Galantes īpašais solokoncerts „Summertime prelūdija”. Koncertā talantīgā operas soliste pulcēs draugus, atbalstītājus un citus savas mūzikas cienītājus.

Festivālu „Summertime – aicina Inese Galante” piedāvā Ineses Galantes fonds, kas ir izveidots ar mērķi rīkot dažāda mēroga koncertus un radoši mākslinieciskus projektus, muzikālās nometnes, meistarklases, koncertēt reģionos un pilsētās visā Latvijā, atbalstīt jaunos talantus – mūziķus, sniedzot viņiem iespēju attīstīt un pinveidot savu talantu, bet jau atzītiem Latvijas māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēt regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Tāpat Fonds nodarbojas ar dažādu kultūras un labdarības projektu organizēšanu.

Fonda Goda padomē darbojas Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, goda patronese Vaira Vīķe-Freiberga, kā arī izcilie mākslinieki Aleksandrs Antoņenko un Sergejs Jēgers.

Papildu informācija pieejama festivāla „Summertime” mājaslapā un Ineses Galantes mājaslapā.

Biļetes no šodienas, 23. aprīļa, uz visiem festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” koncertiem iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav