Top s3D zinātniskās fantastikas filma „Rīga – sešas versijas”

Top s3D zinātniskās fantastikas filma „Rīga – sešas versijas”
Viesturs Grazdanovičs
02-05-2013 A+ A-
Pagājušajā nedēļas nogalē Rīgā notikusi stereoskopiskā 3D formāta testa filmēšana pirmajai zinātniskās fantastikas filmai par nākotnes Rīgu, ko veidos sešu pašmāju un ārvalstu mākslinieki. Plānots, ka filma pirmizrādi piedzīvos 2014. gada nogalē.

Testa filmēšanā Rīgā ar motorizētajām RIG un RED kamerām piedalījās aptuveni trīsdesmit filmu profesionāļu, kas operatoru, stereogrāfu un divu projekta režisoru (Kārļa Vītola un Pētera Rozīša no Latvijas) vadībā veica dažādas sarežģītības pakāpes kadru uzņemšanu.

Ar šādas tehnikas palīdzību uzņemti tādi pasaulē slaveni kases grāvēji „Avatars” un „Hobits: Negaidīts ceļojums”.

Filmēšanā piedalījās arī Polijas fonda „3D Image”, kas ir vienīgais 3D aprīkojuma ražotājs Polijā, pārstāvji Joanna un Vladeks Popinski, kuri var lepoties ar lielu pieredzi s3D veidošanā dažādu pasaules mēroga projektu ietvaros.

Foto: Māris Pilāts

Stereoskopiskā tehnoloģija piešķir filmai telpiskumu, maksimāli reālistiski vizualizējot sižetu trīs dimensijās. Šādā veidā uz kinoekrāna notiekošais līdzinās tam, kā redzam ikdienu savām acīm, un filmas stāsts kļūst gluži vai par reāli piedzīvotu notikumu. 

Projekts „Rīga – sešas versijas” ir zinātniskās fantastikas filma stereoskopiskā 3D formātā, un tā sastāv no sešām daļām.

Tās veidotāji ir Eiropas režisori no Latvijas (Kārlis Vītols, Pēteris Rozītis), Zviedrijas (Jakobs Arevarns), Polijas (Joanna Popinska), Spānijas (Marks Alberti) un Anglijas (Adina Istrate).

Filmas darbība norisinās tuvākā vai tālākā nākotnē Rīgā, un filmas varoņi ceļo laikā, lai atgūtu jaunības mīlestību, zog bērniem sapņus, lai būtu veiksmīgi reklāmas biznesā, roboti aizstāj reālus cilvēkus, tiek radītas zāles, kuras simulē perfektu realitāti, pagrīdes aktīvisti cīnās pret dominējošo spanangļu valodu, un no kosmosa ierodas nezināmi objekti.

„Rīga – sešas versijas” ir Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projekts.

0 komentāri

Komentāru nav