Sarkandaugavā atklās iedzīvotāju atjaunoto un uzlaboto Alekša skvēru

Sarkandaugavā atklās iedzīvotāju atjaunoto un uzlaboto Alekša skvēru
24-04-2014 A+ A-
Sarkandaugavas apkaimē 1. maijā no jauna tiks svinīgi atklāts Alekša skvērs, noslēdzot līdzdarbības plānošanas projekta „Labas vietas TALKA” pilotprojektu Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” programmas ietvaros un nododot iedzīvotājiem labiekārotu vietu, kurā aktīvi pavadīt laiku un kopīgi atpūsties.

Alekša skvērā veiktās pārmaiņas ir pirmais publiskās ārtelpas labiekārtojuma projekts Rīgā, ko, savstarpēji sadarbojoties, veic nevalstiskas organizācijas un apkaimes iedzīvotāji.

2013. gada maijā Sarkandaugavas iedzīvotāji piedalījās „Labas vietas TALKAS” ideju radīšanas spēlē par neviesmīlīgā un novārtā atstātā Alekša skvēra uzlabošanas iespējām un kopā radīja vairāk nekā 2000 ideju. Lasi par Alekša skvēra pārvērtību sākumu mūsu portālā!

Šā gada 1. maijā plkst. 15.00 Alekša skvērā tiks atklāti vides dizaina un labiekārtojuma elementi, kas atspoguļo apkopotās vietējo iedzīvotāju vajadzības un radošās idejas.

Projekta telpiskā koncepcija interpretē Alekša skvēru kā galda spēles laukumu, uz kura izvietotas figūras – elementi, ar kuriem ikviens var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Tie noderēs gan ikdienišķām vajadzībām – apsēsties, novietot divriteni, pastaigāties ar bērniem, suni –, gan ļaus katram lietotājam atklāt pašam savu izmantošanas veidu – pakāpties augstāk un vingrot.

Dizaina koncepcijas autore ir arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola.

Atklāšanas pasākumā 1. maijā jaunie vides elementi tiks izmēģināti laikmetīgās dejas kustību performancē, skvēru apdzīvos ielu muzikanti, mākslas vingrotāji un žonglieri, radot kopīgas spēlēšanās prieku un vēlmi kopīgi pavadīt laiku publiskajā ārtelpā.

Alekša skvēra labiekārtojuma projektā iekļaujas arī pirmā no piecām publiskajām vertikālajām vingrotavām Rīgas pilsētā, ko izveidojusi dizaina studija „Rijada” un „Design Catering” Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” kultūras programmas projektā „Garā pastaiga”.

„Vingrotava” ir ikvienam pieejama unikāla vingrošanas rīku kolekcija un to pareizas lietošanas apraksti pilsētas publiskajā telpā, kas radīta ar mērķi labiekārtot pilsētvidi, uzlabot pilsētnieku labsajūtu un veselību un ir piemērs laba dizaina spējai ietekmēt sociālus procesus.

Alekša skvēra atklāšanas pasākumā 1. maijā notiks vingrotāju priekšnesums, kas atklāj cilvēka fiziskā spēka robežas, kuru radījuši horeogrāfs Dmitrijs Gaitjukevičs un vingrotājs Kristaps Vilde. Apmeklētājiem būs iespēja konsultēties ar profesionāliem vingrotājiem, pārbaudīt sava spēka robežu un vienam stiprākajam iegūt savā īpašumā jauno „Vingrotavas” stieni.

„Labas vietas TALKA” ir pasākumu cikls, kurā apkaimes iedzīvotāji kopā rada idejas kādai konkrētai pilsētas vietai ar mērķi to uzlabot, padarīt drošāku un interesantāku.

Tas ir Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” projekts tematiskajā līnijā „Ceļu karte”. Projekta iniciatori ir „IdejuTALKA” un Laikmetīgās arhitektūras informācijas centrs, kuru ideja bija izveidot vietu spēlēm pilsētas publiskajā telpā – vietu, kur labprāt kopīgi laiku pavadītu gan lieli, gan mazi. Sarkandaugavas attīstības biedrība atsaucās aicinājumam un Sarkandaugavas apkaime kļuvusi par pirmo, kurā īstenotas „Labas vietas TALKAS” ieceres. Alekša skvērs kļūs par spilgtu vietzīmi apkaimē, kur satikties un pavadīt laiku.

Skaties video – Alekša skvērs pirms gada!

Projektu atbalsta nodibinājums „Rīga 2014”, Rīgas dome, Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Krāsošanas darbi Alekša skvērā veikti ar SIA „Krāsu serviss” atbalstu.

Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros Sarkandaugavā īpašs notikums būs arī Sarkandaugavas attīstības biedrības rīkotie „Sarkandaugavas strādnieku svētki” 17. maijā, kuros gaidāmas dažādas aktivitātes visai ģimenei – koncerti, radošās darbnīcas, sporta spēles, kino un citas aktivitātes.

0 komentāri

Komentāru nav