Lielās talkas laikā īstenos vairāku daudzdzīvokļu pagalmu labiekārtošanu

Lielās talkas laikā īstenos vairāku daudzdzīvokļu pagalmu labiekārtošanu
Publicitātes foto
24-04-2014 A+ A-
Sestdien, 26. aprīlī, Lielās talkas laikā jau piekto gadu pēc kārtas norisināsies arī Pagalmu kustības darbi, kad iedzīvotāji paši ar profesionāļu atbalstu un padomu labiekārto savus daudzdzīvokļu namu pagalmus.

Šogad konkursa kārtībā tika izraudzīti četri pagalmi, kā iedzīvotāji izrādīja iniciatīvu un gatavību īstenot pozitīvas pārmaiņas savā pagalmā.

Vienas dienas laikā pagalmi pārtaps līdz nepazīšanai par prieku sev un citiem pilsētniekiem, un to paveiks paši lielie un mazie iedzīvotāji.

Viņiem talkā nāks palīgi un padomdevēji – studentu autoru grupas, profesionāli ainavu arhitekti, arhitekti un citi. Jau iepriekš pagalmos ir veikti priekšdarbi, taču Lielajā talkā darbs tiks pabeigts, visiem kopīgi darbojoties.

Lielās talkas laikā Pagalmu kustības ietvaros pārtaps divi pagalmi Pārdaugavā: Vīlipa ielā 6, Bērzupes ielā 31 un divi pagalmi Daugavas labajā krastā – Grēdu ielā 1 un Lomonosova ielā 2, kas papildina iepriekšējos divos gados turpat netālu esošo pagalmu iedzīvotāju entuziasmu un vēlmi pašu spēkiem uzlabot savu piemājas publisko ārtelpu, lai tajā varētu ērti, droši un patīkami justies gan liels, gan mazs.

Gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam, Lielās talkas Pagalmu kustība vairāku gadu garumā norisinās sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”. Pagalmu kustības mērķis ir veicināt cilvēku iesaistīšanos savas dzīves telpas labiekārtošanā un palīdzēt iedzīvotājiem rast kopīgu valodu un sadarboties sava pagalma sakopšanā un uzlabošanā.

Iepriekšējo gadu pieredze priecē ar iedvesmojošiem stāstiem un gandarījumu par kopīgi paveikto.

Jau šogad citu iedzīvotāju piemērs ir iedvesmojis arī citus pilsētniekus, kas paši pēc savas iniciatīvas labiekārtos pagalmus. Jāpiemin, ka visa gada garumā iedzīvotājiem „Rīga 2014” projektā „Pagalmu renesanse” pieejamas bezmaksas ainavu arhitektu un dārznieku konsultācijas, kopīgi ar iedzīvotājiem izstrādātas skices un veidoti pagalmu pārbūves projekti.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām.

Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Plašāk par Lielās talkas Pagalmu kustību „Rīga 2014” portālā un www.talkas.lv. Konsultācijas iedzīvotājiem projektā „Pagalmu renesanse” meklē šeit!

0 komentāri

Komentāru nav