Latvijas Radio koris aicina uz „Mīlas valšiem” Siguldā

Latvijas Radio koris aicina uz „Mīlas valšiem” Siguldā
Publicitātes foto . Latvijas Radio koris
24-04-2014 A+ A-
Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava 2. maijā plkst. 18.00 aicina uz pavasara noskaņu piepildītu koncertu „Mīlas valši” Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis”, pavēstīja kora pārstāve Ilze Tormane.

Šajā programmā, kas radīta mīlas jūtu pārpilnām sirdīm, Brāmsa romantiskā mūzika sastapsies ar Šūberta dziesmu plašo sajūtu gammu. „Ak, cik maigi straume vijas caur pļavu, ak, cik burvīgi ir, kad mīlestība atrod mīlestību” – tā sapņo dzejnieks Georgs Frīdrihs Daumers Johannesa Brāmsa „Mīlas valšu” tekstos. Kopā ar kori par muzikālo labskanību rūpēsies pianisti Dace Kļava un Aldis Liepiņš.

Šo lirisko kamermūzikas koncertu tā veidotāji piesaka ar mīlestības vēstuli, ko 1856. gada maijā Johanness Brāmss (viņam 23) rakstījis Klārai Šūmanei (viņai 36): „Es vēlos, kaut varētu rakstīt Tev tikpat maigi, kā es Tevi mīlu un izteikt visu labo, ko novēlu Tev. Tu esi tik bezgalīgi dārga man, dārgāka nekā es spēju izteikt... Raksti man jauku vēstuli jo drīz. Tavas vēstules ir kā skūpsti.” Juteklisko programmu caurvīs stāsts, kas Brāmsa mūzikas mīļotājiem palicis neatklāts, proti, dižā skaņraža vārdos nenosauktā 40 gadus ilgā draudzība ar pianisti Klāru Vīku – komponista Roberta Šūmaņa sievu.

Avotos, ko komponistu laikabiedri atstājuši vēsturei, atrodama arī Šūberta dzīvokļa biedra Johana Hūbera vēstule viņa līgavai, ko viņš raksta 1821. gadā. Tajā stāstīts, ka viņam bijis gods tikt ieaicinātam „Šūberta vakarā” (Schuberts Abend), kurā piedalījies pats meistars un četrpadsmit viņa draugu. Līdz pat desmitiem vakarā Šūberts esot spēlējis un dziedājis savas ķēnišķās dziesmas. Pēc tam dzēruši punšu un visādi citādi līksmojuši līdz trijiem rītā. Hūbers atzīst, ka pavadījis vakaru spirgtu un asprātīgu domu apmaiņā, un tas viss viņam atsaucis atmiņā studiju gadus.

0 komentāri

Komentāru nav