LTV ar projektu „Lai top!” ieskandina Dziesmu svētkus

LTV ar projektu „Lai top!” ieskandina Dziesmu svētkus
Kaspars Garda, Rīga 2014
05-05-2013 A+ A-
Šīs nedēļas vidū Latvijas Televīzijas (LTV) atjaunotajā 6. studijā notika Dziesmu un deju svētku ieskandināšanas raidījuma „Lai top!” pirmais ieraksts, kurā piedalījās gan svētku kolektīvi, gan viesi, kuri katru svētdienas vakaru raidījumā iesaistīsies piecās svētku kustībās – kora dziedāšanā, dejas mākslā, amatierteātra grupās, pūtēju orķestros vai folkloras kopās.

„Lai akcentētu Dziesmu un deju svētku kopības sajūtu, kopā ar dziedātājiem, dejotājiem, pūtējiem un folkloras kolektīviem svētku repertuāru apgūs divdesmit sabiedrībā pazīstami cilvēki, parādot, ka gatavošanās process ir gan aizraujošs, gan arī grūts un pamatīgs. Viesi kopā ar svētku kolektīviem ik svētdienas vakaru apgūs svētku repertuārudziesmas, dejas un citus radošus priekšnesumus. būs jauna pieredze gan svētku kolektīviem, gan viesdalībniekiem, gan televīzijas skatītājiem,” pastāstīja projekta vadītāja Iveta Lepeško.

Foto: Kaspars Garda, Rīga 2014


Pirmajā raidījumā svētdien, 5. maijā, pulksten 21.45, piedalīsies visi turpmāko svētdienu viesi: izdevēja Santa Anča, dziedātāji Emīls Balceris un Andris Baltacis, spēkavīrs Raimonds Bergmanis, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars, gastroenterologs Anatolijs Danilāns, televīzijas žurnālisti Dāvis Ernštreits un Jānis Geste, plastikas ķirurgs Jānis Ģīlis, rakstniece Nora Ikstena, politologs Ivars Ījabs, aktrise Sigita Jevgļevska, režisors un aktieris Varis Klausītājs, dziedātāja Olga Rajecka, olimpiskās bronzas medaļas ieguvējs kamaniņbraukšanā Mārtiņš Rubenis, raidījuma „Ziemeļu puse” vadītāja Marta Selecka, dziedātājs Žoržs Siksna, uzņēmēja, pedagoģe un dziedātāja Laine Ligere-Stengrevica, arī bijusī valsts kontroliere Ingūna Sudraba un autosportiste Karlīne Štāla.

Foto: Kaspars Garda, Rīga 2014


Ieplānots, ka raidījums „Lai top!” neierastā veidā atspoguļos tautas tradīciju nozīmi mūsdienās un ļaus ieskatīties procesā, kas parasti neiesaistītajiem ir noslēpumā tīts.

 

Dejošanas prasmes raidījuma viesi apgūs, gatavojoties svētkiem ar kopā ar Ozolnieku senioru deju kopu „Ozolnieki”, deju ansambli „Pērle”, arī deju grupām „Vektors” un „Rotaļa XO”. Raidījumos uzstāsies arī Rīgas Biznesa skolas jauktais koris, vīru koris „Frachori”, Ikšķiles jauniešu koris „Soare”, vīru kopa „Vilki” un Ventspils jauktais koris „Kaiva”. Par muzikāliem un atraktīviem priekšnesumiem rūpēsies Rīgas Tehniskās universitātes pūtēju orķestris „Spo”, Ogres pūtēju orķestris „Horizonts”, Jelgavas novada orķestris „Zelmeri”, Latvijas Universitātes pūtēju orķestris, arī Liepājas folkloras kopa „Atštaukas”, mūzikas kapela „Hāgenskalna muzikanti” un jauniešu folkloras kopā „Kokle”. Aktieriskās dotības dažādu jomu pārstāvji attīstīs Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrī, Liepājas Metalurgu tautas teātrī, Latvijas Kultūras koledžas Studentu teātrī un Baltinavas dramatiskajā kolektīvā „Palādas”.

Dalībnieku sniegumu izvērtēs trīs eksperti no Dziesmu un deju svētku kustības, bet katra raidījuma sirsnīgāko priekšnesumu noteiks skatītāju balsojums. Par pirmssvētku noskaņu rūpēsies arī raidījuma vadītāji Eva Ikstena-Strapcāne un balvas „Žurnālistikas cerība” ieguvējs Renārs Zeltiņš. Arī viņi pirmoreiz iesaistīsies Dziesmu un deju svētku ieskandināšanā.

Projekta veidotāji atgādina, ka XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku atslēgas vārds ir „Līgolai top!”. Līgo ir pārtapšanas, garīgas un fiziskas attīrīšanās, auglības simbols, un tulkojumā no lībiešu valodas nozīmē „Lai top!”. Vārdu salikums „Lai top!” iezīmē arī procesa nepārtrauktību un radošo kustību, kas precīzi raksturo iecerētā raidījumu cikla būtībuvienoties kopējā darbā un radošā procesā, lai taptu jaunais.

Nākamie raidījumi tiešraidē būs skatāmi 12., 19., 26. maijā un 2. jūnijā.

0 komentāri

Komentāru nav