Dailes teātra „Brīvā skatuvē” – izrāde „Sabojātie”

Dailes teātra „Brīvā skatuvē” – izrāde „Sabojātie”
F64 . aktieris Dainis Grūbe
02-05-2013 A+ A-
Dailes teātra Kamerzālē 12. jūnijā notiks jauniestudējuma „Sabojātie” pirmizrāde, kas tiks rādīta projektu cikla „Brīva skatuve” ietvaros un top sadarbībā ar radošo apvienību „HArF”. Izrāde veidota pēc Sāras Keinas lugas motīviem, to iestudē režisors Viesturs Roziņš, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Dailes teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Izrādes darbība sākas kādā greznā viesnīcas numuriņā, tajā ierodas trīs cilvēki. Tikmēr ārā risinās anonīms karš, kas vēlāk ielaužas arī no ārpasaules nošķirtajā viesnīcas numuriņā. Kas ir nežēlīgāks – pasaule tur ārā vai tas, ko šie cilvēki nodara cits citam? Galvenie varoņi – žurnālists, karavīrs un jauna meitene risina savas attiecības mirklī starp saprātu un neprātu, realitāti un izdomājumu.

Lugas autore, skandalozā britu dramaturģe Sāra Keina (19711999) arī šajā darbā, līdzīgi kā daudzos citos, viņa aiz vardarbības un provokācijām veic smalku mūsdienu pasaules un sabiedrības analīzi.


Izrādē līdzās Dailes teātra aktieriem Dainim Grūbem (attēlā) un Gintam Andžānam piedalīsies nedzirdīga aktrise Jolanta Znotiņa, un iestudējumā tiks izmantoti zīmju teātra un žestu pantonīmas elementi.

Jauniestudējuma scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Valters Kristbergs, mūzikas autors – Kristaps Rasims, gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers. Lugu no angļu valodas tulkojis Rūdolfs Kristbergs.

Radošā apvienība „HArF” sevi piesaka kā pieredzes teātris, kas nebaidās atzīt, ka pēta to, kas pašiem ir neskaidrs un neizprasts, nevis runā par jau saprasto un izzināto.

Šajā sezonā izrādes „Sabojātie” Dailes teātra Kamerzālē plānotas 12. un 13. jūnijā.

Biļešu iepriekšpārdošana uz izrādēm sāksies 3. maijā.

0 komentāri

Komentāru nav