Džilindžers Liepājas teātrī iestudējis izrādi „Dekamerons SPA stilā”

Džilindžers Liepājas teātrī iestudējis izrādi „Dekamerons SPA stilā”
Ziedonis Safronovs
25-04-2014 A+ A-
Piektdien, 25. aprīlī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos pikantie stāsti „Dekamerons SPA stilā”. Iestudējumu pēc britu rakstnieces Fejas Veldones romāna motīviem veidojis režisors Dž. Dž. Džilindžers (pats arī dramatizējuma autors), pavēstīja teātra pārstāve Zanda Borga.

Iestudējumā un F. Veldones romānā saikni ar Bokačo slavenāko darbu „Dekamerons” veido vien darba struktūra, kas tiek veidota, vienā telpā kopā savedot atšķirīgus cilvēkus un savijot vairākus stāstus, tāpēc skatītājs netiks ievests 14. gadsimta Florencē, bet gan modernā mūsdienu atpūtas kūrortā, kuru uz skatuves radījusi Dž. Dž. Džilindžera ierastā komanda – scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Iestudējuma centrā ir sešas sievietes, kuras Ziemassvētku laikā ierodas prestižā SPA, lai aizbēgtu no ikdienas stresa un parūpētos par savu fizisko un emocionālo labsajūtu. Tā kā SPA ir savi noteikumi (nedrīkst lietot mobilos tālruņus, nav arī interneta pieslēguma), tad viņas starp nodarbībām un veselības uzlabošanas kūrēm atvēlēto brīvo laiku izmanto savu piedzīvoto stāstu stāstīšanai, vienojoties, ka viss stāstītais paliks SPA sienās. Darbs, karjera, vīrieši, mīlestība un sekss ir šo stāstu atslēgas vārdi.

Tā kā katrai varonei ir savs stāsts, kuru izstāstīt, neviens no tēliem nav būtiskāks par otru. Sieviešu stāstus skatītājiem stāstīs aktrises – Inese Kučinska, Anete Berķe, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Ilze Jura un Signe Ruicēna, savukārt viņu stāstu varoņu, kā arī SPA apkalpojošā personāla lomās iejutīsies aktieri – Mārtiņš Kalita, Gatis Maliks, Viktors Ellers, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris, Marģers Eglinskis un Sandis Pēcis.

Iestudējumu iespējams noskatīties arī 26. aprīlī, 2. maijā, kā arī 6. un 7. jūnijā.

Atgādinām abonementu īpašniekiem, ka šī izrāde nav iekļauta abonementā.

0 komentāri

Komentāru nav