Eiropas jauniešu filmas aicināts vērtēt ikviens

Eiropas jauniešu filmas aicināts vērtēt ikviens
Publicitātes foto . kadrs no filmas „Veikals pašnāvniekiem”
05-05-2013 A+ A-
Ar filmas „Veikals pašnāvniekiem” seansu svētdien, 5. maijā, kinoteātrī „Splendid Palace” pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas jauniešu filmu diena, kurā bērnu un jauniešu auditorijai bez maksas tiks piedāvātas trīs Eiropas filmas.

sarunā ar "Rīga 2014" kultūras portālu pastāstīja Nacionālā Kino centra vadītāja Ilze Gailīte-Holmberga, pasākumā, kas sadarbībā ar Eiropas Kinoakadēmiju vienlaikus norisināsies deviņās Eiropas pilsētās, tostarp Rīgā, varēs gan noskatīties trīs filmas, gan visi skatītāji varēs kļūt par Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) jauniešu auditorijas žūrijas dalībniekiem un noteikt uzvarētāju. „Kā redzat, šajā notikumā esam iesaistījušies visai aktīvi,” rezumē NKC vadītāja.

Kadrs no filmas „Kājām gaisā”. Publicitātes foto

Eiropas jauniešu filmu dienas programmā iekļautas trīs 2012. gada filmas jauniešu auditorijai. „Veikals pašnāvniekiem” (sākumsplkst. 11.00) ir franču režisora Patrisa Lekonta pirmā animācijas filma, viena no viņa līdz šim zināmākajām filmām ir „Meitene uz tilta” ar Vanesu Paradī galvenajā lomā. Vācu režisora Bernda Zahlinga filma „Kājām gaisā” (sākumsplkst. 15.00)  ir balstīta viņa ģimenes konsultanta darba pieredzē un stāsta par jauniešu attiecībām ar vienaudžiem un pieaugušajiem. Savukārt holandiešu režisora Vinsenta Bala piedzīvojumu filmā „Zigzag puika” (sākumsplkst. 18.00) vienu no galvenajām varonēm atveido slavenā aktrise Izabella Roselīni.

Kadrs no filmas „Zigzag puika”. Publicitātes foto

Pēc katras filmas noskatīšanās skatītāji būs aicināti iesaistīties diskusijā un pēc tās – nobalsot. Diskusiju vadīs mūziķis un TV3 raidījuma „Kinomānija” vadītājs Kaspars Zlidnis.

 

I. Gailīte-Holmberga arī atgādina, ka visas dienas garumā EKA jauniešu auditorijas žūrija darbosies vienlaikus deviņās Eiropas pilsētās – Rīgā, Kopenhāgenā (Dānija), Erfurtē (Vācija), Izolā (Slovēnija), Londonā (Lielbritānija), Sofijā (Bulgārija), Turīnā (Itālija), Valletā (Malta) un Vroclavā (Polija). Visas projektā iesaistītās pilsētas virtuāli savienosies plkst. 21.00, kad katras pilsētas žūrija paziņos savu lēmumu „Skype” tiešraidē. Latviju šajā virtuālajā ceremonijā pārstāvēs Jāņa Norda filmas „Mammu, es tevi mīlu” galvenie varoņi Kristofers Konovalovs un Matīss Livčāns.

Eiropas jauniešu filmu diena iezīmē sadarbību ar Eiropas Kinoakadēmiju, gatavojoties balvas pasniegšanas ceremonijai Rīgā 2014. gada decembrī. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Pasākumu Latvijā rīko Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Eiropas Kinoakadēmiju, nodibinājumu „Rīga 2014” un SIA „Rīgas Nami”.

Filmas „Veikals pašnāvniekiem” reklāmas rullītis:

Filmas „Zigzag puika” reklāmas rullītis:

0 komentāri

Komentāru nav