Dokumentālās filmas „Kapitālisms Šķērsielā” pirmizrāde

Dokumentālās filmas „Kapitālisms Šķērsielā” pirmizrāde
Publicitātes foto
02-05-2013 A+ A-
Kinoteātrī „Splendid Palace” 4. maijā plkst. 17.00 notiks filmas „Kapitālisms Šķērsielā” pirmizrāde. Dienas gaitā Latvijas filmu maratona ietvaros varēs noskatīties arī kinoromāna pirmās divas daļas – „Šķērsiela” un „Jaunie laiki Šķērsielā” –, kā arī tiks atklāta Šķērsielai veltīta gleznu izstāde.

Necilā Pārdaugavas ieliņa ar savdabīgo nosaukumu un tās dažādie iedzīvotāji savā ziņā ir visas Latvijas sabiedrības spogulis. Filmā „Kapitālisms Šķērsielāskatītāji uzzinās, kādi likteņa pavērsieni gaidījuši vientuļo māmiņu Daigu, vientiesīgo Osi, invalīdu Toļiku, akmeņkali un sludinātāju Aldi un citus varoņus 21. gadsimtā.

Šķērsielā uzradušies arī jauni iemītniekipiemēram, hemingvejiska paskata vīrs Viktors un enerģiskā taksometra vadītāja Vallija. Šo gadu laikā izauguši ir Šķērsielas bērni un kļuvuši gan par zinātnes doktoriem, gan māksliniekiem, bet citi vēl meklē savu vietu dzīvē.

Dokumentālo filmu cikls aizsākās pirms 25 gadiem ar filmu „Šķērsiela” – joprojām vienīgo Latvijas filmu, kas saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu, arī iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. Pēc desmit gadiem režisors Ivars Seleckis un scenārija autors Tālivaldis Margēvičs uzņēma turpinājumu „Jaunie laiki Šķērsielā”. Abas filmas 4. maijā varēs noskatīties kinoteātra „Splendid Palace” Mazajā zālēplkst. 11.30 filmu „Šķērsiela” un plkst. 13.30 – filmu „Jaunie laiki Šķērsielā”.

Savukārt plkst. 16.00 kinoteātra foajē atklās izstādi, kuras darbi tapuši rudens plenērā, kas jau vairākus gadus notiek Šķērsielā. Izstādē būs redzamas gan ieliņas ainavas, gan šķērsielnieku portreti, kuru autori ir mākslinieki Juris Ģērmanis, Agnija Ģērmane, Jāzeps Pīgoznis, Elga Grīnvalde un citi.

Pēc pirmizrādes „Kapitālisms Šķērsielāšopavasar būs skatāma ne tikai „Splendid Palace” repertuārā, bet arī 14. maijā Ventspilī un 18. maijā Jēkabpilī. Pēc tam ceļojumu pa Latviju filma turpinās septembrī.

Filmas „Kapitālisms Šķērsielāveidotāji ir režisors Ivars Seleckis un scenārija, arī asprātīgā aizkadra teksta autors Tālivaldis Margēvičs. OperatoriRomualds Pipars un Ivars Seleckis, producente – Baiba Urbāne. Tāpat abām iepriekšējām filmām, plakāta autors ir mākslinieks Ilmārs Blumbergs.

Filmas pirmizrādi atbalsta Rīgas dome, „Live Riga” un „Rīgas Nami”.

0 komentāri

Komentāru nav