Rīgā sākas Velo nedēļa

Rīgā sākas Velo nedēļa
F64
Rīgā sestdien, 26. aprīlī, notiek ne tikai Lielās talkas darbi un jaunu sezonu uzsāk motobraucēji, bet arī tiks atklāta Velo nedēļa, kas turpināsies līdz 4. maijam.

Sestdiena, 26. aprīlis

Velo nedēļas pasākumi sāksies velokafejnīcas „Piens” pagalmā Aristida Briāna ielā 9, kur no plkst. 12.00 līdz 18.00 notiks velo tirdziņš, bet jau no plkst.11.00 līdz 13.00 notiks minitreka treniņbraucieni kopā ar meiteņu komandu „She Fix”. Savukārt plkst. 15.00 „Piena” pagalmā norisināsies pēdējās minitreka sacensības.

Plkst. 21.00 kafejnīcā „Piens” tiks demonstrēta velo filmu izlase.

Svētdiena, 27. aprīlis

Svētdien velo svētki Briāna ielā turpināsies – no plkst.11.00 līdz 15.00 tuvējā kvartālā norisināsies apvienības „Tru Fix Kru” organizētās „Heavy Criterium” fiksēto velosipēdu ātruma sacensības. Reģistrēšanās sacensībām notiks no plkst.11.00, kvalifikācijas braucieni sāksies no plkst.12.00. Sacensību maršruts sāksies velokafejnīcas „Piens” pagalmā, Aristida Briāna ielā 9, tad pa Aristida Briāna ielu, Palīdzības ielu un Šarlotes ielu atgriezīsies velokafejnīcas pagalmā. Sacensību laikā no plkst.11.00 līdz 15.00 šo ielu posmos transportlīdzekļu satiksme tiks slēgta.

Tikmēr „Rīgas darbnīcā”, Gaujas ielā 1, sāksies atvērtā „Ģimenes velosipēda meistardarbnīca”, kuras laikā tiks meistarots ģimenes divritenis, kas paredzēts vienam pieaugušajam ar diviem līdz trim bērniem. Darbnīcā ikviens var konsultēties ar velomeistariem par sava velosipēda tehniskajām un mākslinieciskajām gaitām. Uzmeistarotais ģimenes velo un vēl citi „Rīgas darbnīcā” radītie „Kreicbike” nestandarta velosipēdi pievienosies Rīgas Tvīda braucienam 3. maijā.

Savukārt Rūpniecības iela 19, blakus Viesturdārzam, svētdien no plkst. 12.00 līdz 16.00 būs atvērta velo bibliotēka un darbnīca, kurā varēs iepazīties ar dažāda veida velosipēdiem un izmēģināt katru no tiem. „Upcycling” radošajā darbnīcā varēs iemācīties veikt sīkus velo remontdarbus, veidot dažādus priekšmetus no nolietotām velo detaļām un atstarotājus dažādās formās bērniem.

Pirmdiena, 28. aprīlis

Pirmdien notiks apvienības „Riga Explorers Club” organizēts velobrauciens pa Pārdaugavu – Torņakalnu, Āgenskalnu, Dzegužkalnu un citiem kalniem. Trīs stundu brauciens sāksies plkst.15.00 Vecrīgā, Riharda Vāgnera ielā 14. Pirmdien ekskursija notiks angļu valodā, bet trešdien, 30. aprīlī, no plkst.18.00 ekskursija pa šādu maršrutu notiks arī latviešu valodā.

Savukārt plkst. 17.30 pirmdien notiks „EEF Gāziens” – orientēšanās sacensības ar velosipēdu, kuras organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Studentu pašpārvalde. Sacensībās var piedalīties komandas, kurās ir divi vai trīs dalībnieki, kas ir vecāki par 12 gadiem, samaksājot 3 eiro no komandas. Starts un finišs atradīsies pie RTU galvenās ēkas, Kaļķu ielā 1.

Plkst.18.30 Berga bazārā, Birojnīcā, notiks diskusiju vakars ar „Rīgas Velo darba grupu” (RVDG). Tikšanās laikā interesenti tiks padziļināti iepazīstināti ar piedāvāto Rīgas velojoslu koncepciju tuvākajiem pāris gadiem. Diskusijas sadaļā tiks spriests, kas varētu kavēt šo izmaiņu drīzu ieviešanu, un skaidroti iespējamie risinājumi.

Otrdiena, 29. aprīlis

Otrdien plkst. 11.00 pie Jēkaba kazarmām sāksies 3 līdz 4 stundas ilga ekskursija „Riga Flower” – tās dalībnieki ar Latvijā ražotiem elektrovelosipēdiem profesionāla un draudzīga grupas vadītāja pavadībā varēs aplūkot labākās Rīgas pilsētas kultūras un arhitektūras pērles. Līdzīga ekskursija notiks arī trešdien plkst.16.00.

Pie „Laimas” pulksteņa 29. aprīlī plkst.17.00 notiks „Saliekamo festivāls”, kurā notiks saliekamo divriteņu demonstrējumi un sacensības – ātruma brauciens apkārt Brīvības piemineklim, velosipēdu salikšanas ātruma sacensība, veiklības brauciens un kravas pārvadāšanas sacensības uz bagāžnieka.

Savukārt plkst.18.00 notiks „Leģendārā Rīgas velo tūre”. Pulcēšanās notiks Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, no kurienes sāksies bezmaksas ekskursija ar velosipēdiem pa vēsturiskām velo takām ar stāstnieku Mārtiņu Eņģeli.

Ceturtdiena, 1. maijs

Ceturtdien Ganību dambī 20a no plkst.12.00 līdz 20.00 notiks ierastā ērmriteņu darbnīca. Lai tajā piedalītos, interesentiem pašiem jāsagādā sev izejmateriāli – viens velo komplekts un vajadzīgās detaļas, individuālie darba aizsardzības līdzekļi. Ērmritenis ir neparasts oriģināla izskata braucamrīks, kas darbināms ar braucēja muskuļu spēku. Ērmriteņa izgatavošanas process var būt dažāds - var pārveidot gatavu, rūpnieciski ražotu velosipēdu, bet vislabākais rezultāts iegūstams, izmantojot vecu divriteņu detaļas, lūžņus, metāla cauruļu atgriezumus un jebkādus citus krāmus. Šādam braucamrīkam pirmajā vietā ir radoša ideja un oriģinalitāte. Būtībā tā ir kinētiskās enerģijas vadīta skulptūra, kas funkcionē kā parasts divritenis.

Tikmēr Mežaparkā no plkst.12.00 līdz 18.00 notiks Veselīga dzīvesveida diena, kuras laikā varēs gan piedalīties „Fixride” ruļļu cīņās, gan iepazīties ar trīsriteņiem „Hopp”. Šeit īpaši tiks gaidītas gan ģimenes, kurās aug bērni un jaunieši ar kustību traucējumiem, gan seniori, gan citi interesenti – būs iespēja izbraukt ar kādu no trīsriteņiem bērniem vai pieaugušajiem drošā vidē, piedalīties ministafetē vai vienkārši pavadīt brīvdienu veselīgi un iedvesmojoši.

Savukārt plkst. 21.00 velokafejnīcā „Piens” notiks velo filmu vakars.

Piektdiena, 2. maijs

Piektdien no plkst. 11.00 īpaši meitenēm tiks rezervēts Monsterparks Kroņu ielā 13a, lai iedrošinātu meitenes pamēģināt ekstrēmāko no riteņbraukšanas veidiem – BMX. Padomus, kas un kā ir jāapgūst, lai sāktu nodarboties ar BMX, dos uzticami un pieredzējuši treneri. Pasākuma mērķis ir iedrošināt meitenes pievērsties ekstrēmā sporta veidiem, piemēram, BMX freestyle, veicināt urbāno velo sportu, parādīt vēl vienu brīvā laika pavadīšanas iespēju, paplašināt sportisko un aktīvo cilvēku loku.

Piektdienas vakarā velo cienītāji varēs izvēlēties kādu no diviem velo kino vakariem – kafejnīcas „Miit” pagalmā, Lāčplēša ielā 10, jau no plkst.20.00 tiks gatavots „velo pilnkoks”, kā arī būs iespēja skatīt „Miit” velo kaleidoskopu, bet no plkst. 21.00 sāksies velo kino. Velo filmu vakars notiks arī velokafejnīcā „Piens”.

Sestdiena, 3. maijs

Sestdien veikala „Gandrs” aktīvisti rīkos aptuveni piecas stundas ilgu ekskursiju kalnu velosipēdu minējiem - Kalnciema ielā 28 no plkst. 10.00 sāksies izbrauciens pa Pārdaugavu – „No zāles stiebriem līdz rūpnīcu skursteņiem”. Ekskursijas rīkotāji brīdina, ka brauciens pārsvarā notiks pa takām un nelieliem ceļiem ar mainīgu segumu – ceļā tiks šķērsotas pļavas, meža takas, grants ceļi, iespējami arī grūti posmi, kur nāksies nokāpt no velosipēda. Brauciena pirmajā daļā dominēs industriālā vide, otrajā – mežs un pļavas. Dalībniekiem ieteicams paņemt līdzi nelielas uzkodas un dzeramo, lai atpūtas vietā varētu uzņemt enerģiju. Atgriežoties „Gandrā”, būs iespēja nobaudīt uz ugunskura vārītu zupu.

Plkst. 10.30 Grīziņkalna skeitparkā sāksies reģistrēšanās velo polo sacensībām. Kvalifikācijas spēles notiks no plkst.11 līdz 16, fināli – līdz plkst.18. Lai nekavētu pasākuma programmu, komandu reģistrāciju ieteicams veikt jau iepriekš, nosūtot uz e-pastu „rigabikepolo@gmail.com” komandas nosaukumu, spēlētāju vārdus, uzvārdus un kontaktinformāciju.

Galvenais Velo nedēļas pasākums 3. maijā būs tradicionālais Tvīda brauciens. Gatavošanās braucienam, velo un spēļu darbnīcas kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” pie Raiņa pieminekļa sāksies plkst.15.00, plkst.16.00 notiks „Dip Dap” velo sacensības bērniem, bet starts Tvīda braucienam paredzēts plkst.17. Brauciena noslēguma svinības notiks plkst. 19 velokafejnīcā „Piens”, kur plkst. 22.00 tiks demonstrētas pagājušā gadsimta velo filmas.

Velo nedēļa noslēgsies 4. maijā ar ērmriteņu parādi Andrejsalā.

0 komentāri

Komentāru nav