Mūžībā aizgājusi aktrise Vera Singajevska

Mūžībā aizgājusi aktrise Vera Singajevska
F64
27-04-2014 A+ A-
Īsi pirms savas 91 dzimšanas dienas, 27. aprīlī mūžībā aizgājusi pazīstamā aktrise un daudzu Latvijas bērnu Karlsons – Vera Singajevska, medijiem sestdienas rītā apstiprināja viņas dēls, aktieris Gundars Āboliņš.

Aktrise, kura draugu un kolēģu aprindas bieži tika mīļi dēvēta par Singu, dzimusi 1923. gada 28. aprīlī Svinarnas sādžā, Viņņicas apgabalā, Kijevas guberņā, Ukrainas PSR. (Pēc oficiālajiem datiem 1923. gada 12. jūnijs). No 1945. līdz 1953. gadam strādājusi Jelgavas teātrī, pēc tam līdz 1992. gadam — Jaunatnes teātrī, arī Nacionālajā teātrī.

Skatītājiem viņa īpaši pazīstama ar savām lomām bērnu izrādēs, īpaši ar zviedru bērnu grāmatu autores Astrīdas Lindgrēnas radītā tēla Karlsona tēlu, ar ko māksliniece saistīta visu mūžu. Veras Singajevskas Karlsons jau kļuvis par latviešu teātra leģendu, ko iemīļojuši vairāku paaudžu bērni un viņu vecāki. Tāpat mazajiem klausītājiem pazīstamas radiolugas un dziesmiņas, kur dzirdama Veras Singajevskas balss.

1995. gadā Vera Singajevska saņēmusi IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Aktrise uzņemta Latvijas Teātra zelta fondā.

Vera Singajevska bija precējusies ar aktieri Tālivaldi Āboliņu. Abu laulībā dzimuši dēli – Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundars Āboliņš un LTV skaņu operators Māris Āboliņš. 

0 komentāri

Komentāru nav