Kembridžas hercogu pāris atzinīgi novērtē Ešenvalda skaņdarbu

Kembridžas hercogu pāris atzinīgi novērtē Ešenvalda skaņdarbu
Publicitātes foto . Komponists Ēriks Ešenvalds
28-04-2014 A+ A-
Austrālijas lielākajā pilsētā Sidnejā, Sv. Andreja katedrālē, 20. aprīlī izskanēja Ērika Ešenvalda komponētais opuss „Trinity Te Deum”. Lieldienu dievkalpojumu apmeklēja arī Kembridžas hercogu pāris – princis Viljams un Keita Midltone.

Komponists Ēriks Ešenvalds stāsta: „Nemaz nezināju, ka Austrālijā skanēs mans „Trinity Te Deum”, tāpēc biju patīkami pārsteigts Otrajās Lieldienās saņemt vēstuli no Sv. Andreja katedrāles kora diriģenta Rosa Kobes (Ross J. Cobb, Royal School of Church Music),

kurā viņš rakstīja, ka hercogu pāris vairākkārt uzslavējis katedrāles kora sniegumu, ka mans „Trinity Te Deum” bijis svētku dievkalpojuma muzikālās programmas virsotne un ka koristiem šis opuss nu jau kļuvis par favorītu.” 

„Trinity Te Deum” rakstīts 2012. gadā Kembridžas Universitātes Trīsvienības koledžas jaunā māstera sera Gregorija Vintera (Sir Gregory Winter) inaugurācijas ceremonijai, un to pirmatskaņoja koledžas koris un mūziķi diriģenta Stīvena Leitona (Stephen Layton) vadībā.

2014. gada sākumā Īli katedrālē Lielbritānijā notika opusa ieraksts, ko līdz ar citiem Ešenvalda kormūzikas skaņdarbiem 2015. gada sākumā izdos ierakstu kompānija „Hyperion Records”. 

Ērika Ešenvalda skaņdarbu „Trinity Te Deum” skaties šeit:

0 komentāri

Komentāru nav