Liepājas teātrī Dž. Dž. Džilindžera režijā top „Lielais Getsbijs”

Liepājas teātrī Dž. Dž. Džilindžera režijā top „Lielais Getsbijs”
Publicitātes foto
28-04-2014 A+ A-
16. maijā Liepājas teātrī notiks Dž. Dž. Džilindžera iestudētās melodrāmas „Lielais Getsbijs” pirmizrāde. Darbs veidots, par pamatu ņemot Hristo Boičeva lugu, kas tapusi pēc Frānsisa Skota Ficdžeralda pasaulslavenā romāna.

 F. S. Ficdžeralds ir viens no ievērojamākajiem amerikāņu „Zudušās paaudzes” rakstniekiem. Līdz galam uzrakstījis tikai četrus romānus, kas guvuši lielus panākumus; tiesa, ne visi – autora dzīves laikā. Viņš tiek dēvēts arī par džeza laikmeta rakstnieku – savos darbos Ficdžeralds aprakstījis jaunās un bagātās paaudzes spožumu un postu, tieksmi pēc vieglas dzīves, uzdzīves un izšķērdības. Romāns „Lielais Getsbijs” izdots 1925. gadā, tas ir visslavenākais autora darbs un tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem amerikāņu literatūras darbiem vēsturē. Pēc romāna motīviem uzņemtas arī vairākas filmas, taču sarežģītās struktūras dēļ teātrī darbs iestudēts ļoti reti. 

Bulgāru dramaturgs Hristo Boičevs skatuves versiju radījis 2012. gadā, protams, veicot izmaiņas, lai romānu pielāgotu skatuvei, taču saglabājis gan Ficdžeralda tēlus, tēmas, laikmetu, gan arī viņa varoņu sapņus.

Šī būs izrāde par sapņiem un ilgām. Pēc skaistas dzīves un skaistas mīlestības. Par jaunu vīrieti – Džeju Getsbiju, kurš īsā laikā, iesaistoties ne pārāk tīros darījumos, kļūst bagāts, taču ne jau nauda ir tā, kas viņu vilina, bet gan sieviete, kuru viņš reiz ir noskūpstījis.. Tieši viņas dēļ Džejs Getsbijs riskēs ar visu… 

Džeja Getsbija lomā iejutīsies aktieris Edgars Pujāts, viņa mīļoto Deiziju atveidos aktrise Anete Berķe. Pārējās lomās – Egons Dombrovskis, Kaspars Gods, Signe Ruicēna, Edgars Ozoliņš, Ilze Jura, Everita Pjata, Laura Jeruma, Leons Leščinskis, Kaspars Kārkliņš, Rolands Beķeris.

Kopā ar režisoru pie iestudējuma strādā viņa ierastā komanda – scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Lugu tulkojis Ilmārs Šlāpins.

0 komentāri

Komentāru nav