Otro reizi Rīgā notiks Eiropas jauniešu filmu diena

Otro reizi Rīgā notiks Eiropas jauniešu filmu diena
Kadrs no filmas „Austrumvējš”
Kinoteātrī „Kino Citadele” šā gada 4. maijā otro reizi Rīgā notiks Eiropas jauniešu filmu diena, kurā bērnu un jauniešu žūrija noskatīsies trīs lieliskas Eiropas filmas un piešķirs īpašo Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) balvu labākajai no tām.

Žūrijā tika aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 12 līdz 14 gadiem.

Tāpat kā pērn, 4. maijā visas dienas garumā jauniešu žūrija darbosies vienlaikus septiņpadsmit Eiropas valstīs – Dānijā, Spānijā, Serbijā, Slovākijā, Ungārijā, Rumānijā, Vācijā, Slovēnijā, Lielbritānijā, Kosovā, Bulgārijā, Zviedrijā, Gruzijā, Izraēlā, Maltā, Polijā un, jau otro gadu, arī Latvijā – Rīgā.

Pēc filmu noskatīšanās pilsētas savienosies video tiešraidē, kad katras valsts žūrijas pārstāvji paziņos savu lēmumu. Balvas pasniegšanas ceremonija būs skatāma tiešsaistē plkst. 21.00 pēc Latvijas laika Eiropas Kinoakadēmijas mājaslapā.

EKA Jauniešu žūrijas balvai šogad nominētas trīs 2013. gadā uzņemtas filmas no Dānijas, Vācijas un Nīderlandes. Komisija, ko veido vairāku Eiropas bērnu un jauniešu filmu festivālu pārstāvji, 2014. gada programmā iekļāvusi dāņu režisora Martina Mīes Renāra filmu „Konkurss” („Mgp Missionen”), kas stāsta par jauniešu dzīvi, tās izaicinājumiem un iespējām kosmopolītiskajā Dānijas galvaspilsētā.

Konkursa programmā iekļauta arī holandiešu režisora Deiva Šrama filma par neiecietību klasesbiedru vidū – „Nožēlot!” („Spijt!”).

Trešā filma, kas tiks piedāvāta vērtējumam, ir vācu kinorežisores Katjas fon Garneres filma „Austrumvējš” („Ostwind”), kuras galvenā varone Mika atklāj īpašās spējas sarunāties ar zirgiem.

Jauniešu filmu diena Rīgā ir Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums, to īsteno Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Eiropas Kinoakadēmiju, nodibinājumu „Rīga 2014”, Gētes institūtu Rīgā un kinoteātri „Kino Citadele”. Jauniešu filmu diena norisinās filmu nozares pasākumu programmas „Riga Meetings” ietvaros, kas piesaistīs gan skatītājus, gan profesionāļus 2014. gada garumā ar iespaidīgu noslēgumu 13. decembrī, kad Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros tiks pasniegta Eiropas Kinoakadēmijas balva.

Vairāk informācijas vari atrast šeit. 

0 komentāri

Komentāru nav