Uzvedums „Riga Magic Dance” – jau pēc nedēļas!

Uzvedums „Riga Magic Dance” – jau pēc nedēļas!
Kaspars Garda, Rīga 2014
Jau informējām, ka uzvedums „Riga Magic Dance”, kas 10. un 11. maijā būs skatāms Ķīpsalas izstāžu hallē, apvienos vairāk nekā 300 ekstrēmo sporta veidu un mūsdienu dejas lietpratēju. Šajās dienās Ķīpsalā varēs vērot mūsdienu dejas, hiphopa, breika dejas, velotriāla, frīstaila, skeitborda, sporta un ielu vingrošanas, frisbija, BMX, parkūra, inlaina, trikinga un citu deju un ekstrēmā sporta veidu sintēzi, ko vienotā uzvedumā kopā savīs režisore Edīte Ābeltiņa un horeogrāfs Guntis Spridzāns.

Pirmdien, 28. aprīlī, notikušajā preses konferencē uzveduma rīkotāji pavēstīja, kā norisinās uzveduma gatavošana un kas sagaida šā pasākuma apmeklētājus, savukārt gan dejotāji, gan skeitbordisti žurnālistus un fotogrāfus iepriecināja ar kolorītiem priekšnesumiem.

Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības „BT1” valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle atklāja – lai gan viņš pats nodarbojas tikai ar tautas dejām, viņam patīk arī citi dejas veidi, un, ja viņš būtu šo jauniešu vecumā, tad arī labprāt nodarbotos ar kādu no šiem ekstremālajiem dejas veidiem.

„Kad Ķīpsalā radās šis projekts, tas sastāvēja no vairākām daļām, norisinājās arī dažādu dejas stilu un šova versiju konkurss. Tad izkristalizējās versija, ka to visu varētu apkopot vienā projektā. Šoreiz atšķirība ir tā, ka būs ne tikai dažādi dejas stili, bet pasākumā piedalīsies arī ļoti daudz sportistu, sintezējot mūzikas pavadībā gan dejas, gan dažādus ekstrēmos sporta veidus, veidojot veselu uzvedumu.” V. Tīle arī pastāstīja, ka pašlaik Ķīpsalas izstāžu hallē tiek būvēta milzīga skatuve, tāpat tiek strādāts pie gaismām: „Gribam, lai tas būtu Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas cienīgs notikums – gan jauniešiem, gan ģimenēm.”

Savukārt nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle atklāja, kādēļ vēlējusies „Riga Magic Dance” iekļaut kultūras galvaspilsētas programmā. „Vairākus gadus biju apmeklējusi Ķīpsalā notiekošo „Magic Dance”, un man šķita interesanti skatīties, kā dažādie deju un sporta veidi, kuri bieži paliek maliņā, attīstās, kādas ir tendences, kas mainās. Katru reizi man šķita, ka ieraugu kaut ko jaunu un ka tur ir ļoti daudz enerģijas un potences.”

Otrs iedvesmas avots viņai bijis 2010. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Esenes rīkotie ielu svētki, kurā ļoti veiksmīgi tikušas apvienotas šīs aktivitātes – deja un sports, izveidojot multimediālu pasākumu. „Toreiz Viesturam Tīlem teicu, ka mums ir pamats un bāze, lai šādu uzvedumu izveidotu arī Rīgā un ka tādam jābūt arī „Rīga 2014” programmā. Esmu pārliecināta, ka cilvēki, kuri patiešām dara brīnumu lietas gan ar deju, gan sportu, ir neatņemama mūsu kultūras sastāvdaļa, kas ir tagad un šeit, Rīgā. Tādēļ prieks, ka šis izaicinājums ir pieņemts, un ļoti ceru, ka radošā grupa ar to tiks galā, un mums 10. un 11. maijā būs patiešām lielisks uzvedums. Par to mani pārliecināja radošā grupa un daudzie dalībnieki, kā arī stāsts, ko viņi vēlas izstāstīt. Tas būs svarīgi viņiem, un tas būs svarīgi arī mums.”

0 komentāri

Komentāru nav