Projektu „Ziedoņdārza stāsti” atklās ar soliņu krāsošanu

Projektu „Ziedoņdārza stāsti” atklās ar soliņu krāsošanu
Publicitātes foto . Ziedoņdārza soliņš
28-04-2014 A+ A-
Parka soliņi ir vieta, kur sākas satikšanās un tiek piemirsta ikdiena. Tāpēc, lai Eiropas kultūras galvaspilsētas klātbūtne būtu vizuāli sajūtama, 2. maijā plkst. 11.00 ar parka soliņu krāsošanu tiks atklāts „Rīga 2014” projekts „Ziedoņdārza stāsti”.

Pēc mākslinieku gatavotajām skicēm košās krāsās ietērpsies gan daži jau parka esošie soliņi, gan scenogrāfa Artūra Arņa izgatavotie pārvietojamie koka soliņi. Jaunie koka soliņi kļūs par parka sastāvdaļu uz projekta laiku, lai ceļotu parkā uz vietām, kur norisināsies plānotās „Ziedoņdārza stāstu” aktivitātes. 

Tas nebūs festivāls, kas apgriezīs ierasto parka dzīvi kājām gaisā. Tie būs dažādi stāsti, kas piedzīvoti Ziedoņdārzā. Daži no tiem: gleznošanas nodarbības ar māksliniekiem Reini Liepu un Lauri Kalniņu, vides mākslas akcija „Neparasto cilvēku neparastās tikšanās”, fotomākslinieku izstāde „Trīs”, foto orientēšanās sacensības „Pēdas Ziedoņdārzā”, Improvizācijas teātra meistarklase uz parka soliņiem, LKA Latvijas Kultūras koledžas laikmetīgās deju programmas studentu performance, piedzīvojums „Sajūtu taka”, bezmaksas velodarbnīca, Intelektuālā aerobika, sarunas, gan par kultūras nozares aktualitātēm, gan par dzīvesstila žurnāla „Veto Magazine” tapšanu. Maija beigās notiks vairāki koncerti un dzejas vakari, 29. maija vakara koru koncertā „Laipa starp laikiem un kultūrām” piedalīsies koklētāja Laima Jansone. 

Savukārt 30. maijā norisināsies Ielu kultūras pasākums ar populāru hiphopa izpildītāju piedalīšanos (ansis un Oriole, Edavārdi u. c.) un grafiti mākslinieku (ddy DRG, Tomek, UKNO x MKTA, Rudens Stencil, Kiwie) darbu izsole dos iedvesmojošu startu vasarai. 

Projektu īsteno LKA Latvijas Kultūras koledžas studenti kopā ar radošajām personībām. Mākslas zinātniece Sarmīte Sīle atzīst: „Staigājot pa Ziedoņdārzu, priecājos, ka tas ir sakopts un strūklaka ir atjaunota. Reizēm apsēžos uz man zīmīgiem soliņiem un mēģinu atcerēties, kā jutās Sarmīte laikā, kad sapņi par dzīvi un mīlestību bija vēl tik rožaini. Ziedoņdārzs ir ļoti pareizi izplānots un sakrīt ar manām izjūtām par to, kādam jābūt dārzam. Būtu jauki, ja arī šeit tāpat kā Vērmaņdārzā, veidotos tradīcijas svētku svinēšanā. Dārza svētki, sporta spēles, koncerti šeit iederētos lieliski. Un koledžas aktivitātes ir apsveicamas.” 

Ņemiet otas un nāciet uz Ziedoņdārzu 2. maijā plkst. 11.00! Tā ir iespēja uzreiz redzēt sava darba rezultātu – paša krāsotu soliņu! 

Papildu informāciju vari atrast šeit.

0 komentāri

Komentāru nav