„Dejas diena Tavā darbā” – maršruti

„Dejas diena Tavā darbā” – maršruti
Kaspars Garda, Rīga 2014
28-04-2014 A+ A-
29. aprīlis ir Starptautiskā dejas diena, kas „Rīga 2014” programmā tiks svinēta ar diviem savstarpēji saistītiem laikmetīgās dejas notikumiem „Dejas diena tavā darbā” un „Bal Moderne”.

Abu projektu centrā ir profesionālu horeogrāfu un pilsētas iedzīvotāju sadarbība, kopā radot un izpildot laikmetīgās dejas priekšnesumus vai piedaloties dejas klasēs. 29. aprīlī cilvēki dejos bibliotēkā, frizētavā, veikalos, ielās un citur, veidojot izrāžu sēriju, kuras vērotājs var būt ikviens klients un garāmgājējs. Piedāvājam iepazīties ar „Dejas diena Tavā darbā” maršrutiem!

Skatītāji no plkst. 11.00 līdz 17.00 šos darbus varēs noskatīties, izstaigājot divus maršrutus Stabu ielā un Vecrīgā, virzoties no vienas darbavietas uz nākamo. Katra maršruta garums ir aptuveni viena stunda.

Maršruts Tērbatas iela–Stabu iela–Avotu iela

Sākums audumu veikalā „Elste”, Tērbatas ielā 41/43, 11.00, 13.00, 15.00

Audumu veikals „Elste” –  horeogrāfe Evita Birule 
Frizētava „Frizurnaya” – horeogrāfe Elīna Lutce
Bibliotēka „Avots” – horeogrāfe Ramona Galkina
Restorāns „Government MR” – horeogrāfs Roberts Muciņš

Maršruts Vērmanes dārzs–Brīvības piemineklis–Vecrīga

Sākums Vērmanes dārzā 11.00, 13.00, 15.00

Vērmanes dārzs – horeogrāfe Agnese Bordjukova
Velokurjeri laukumā pie Brīvības pieminekļa/horeogrāfe Kristīne Vismane
„Zvaigznes Outlet” grāmatnīca – horeogrāfe Jeļena Jacinta
„Emila Gustava šokolāde” –  horeogrāfe Eva Vancāne
Mūzikas veikals „Upe” – horeogrāfe Sintija Siliņa
Rīgas Satiksmes biļešu kontrolieri – horeogrāfe Katrīna Albuže

Atgādinām, ka,  iesildot „Dejas dienu Tavā darbā”, visu nedēļu no 22. līdz 28. aprīlim profesionāli horeogrāfi devās pie dažādiem darba kolektīviem un kopienām, lai pasniegtu vienu bezmaksas dejas vai kustību klasi. Tā tiks piemērota konkrētajai dalībnieku grupai un vietai, kur tā notiek, ļaujot visdažādākajiem rīdziniekiem sajust kustību prieku un gandarījumu par paveikto.

Deju klases notiks Iļģuciema sieviešu cietumā, krīzes centros „Māras centrs” un „Centrs Dardedze”, „Draugiem.lv” birojā, „Rīga 2014” birojā,  laikraksta „Diena” redakcijā, „Rimi”, Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā CFLA un citur. Deju nodarbības pasniedza horeogrāfi Olga Žitluhina, Kristīne Vismane, Ramona Galkina, Sintija Siliņa, Elīna Lutce, Roberts Muciņš, Evita Birule, Katrīna Albuže, Lilija Lipora, Andrejs Fiļipovs.

Savukārt 29. aprīlī plkst. 19.00 „Rīga 2014” kultūras vasarnīcas atklāšanā Esplanādē visi ir laipni aicināti uz laikmetīgās dejas izrādi „Bal Moderne”, kuras radīšanā piedalās gan profesionāli horeogrāfi no Beļģijas un Francijas, kuri atrodas uz skatuves, gan ikviens skatītājs. Iepriekšēja dejošanas pieredze nav nepieciešama, vienīgais, kam ir jābūt gataviem, ir neliela koncentrēšanās un ļoti daudz prieka. „Bal Moderne” nav nedz nopietna un tehniski sarežģīta dejas klase, nedz diskotēka. Tā ir jautra, solidāra un veselīga pieredze ikviena vecuma un pārliecības cilvēkiem. Šis unikālais projekts ceļo pa pasauli jau 20 gadu un tajā ir piedalījušies ļoti slaveni horeogrāfi, pavisam jauni talanti un daudzi tūkstoši skatītāju – dejotāju visā pasaulē. 

Abi Dejas dienas pasākumi ir bez maksas.

„Dejas diena Tavā darbā” ir „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums.

0 komentāri

Komentāru nav