Atklās Rīgas iedzīvotāju fotoizstādi „iRIGA”

Atklās Rīgas iedzīvotāju fotoizstādi „iRIGA”
Elīna Zvirbule
Ceturtdien, 1. maijā, plkst. 16.00 „Galerijā Centrs” tiks atklāta Rīgas iedzīvotāju fotoizstāde „iRIGA”. Tas ir pirmais no pasākumiem jaunajā fotomākslas festivālā „Rīgas Fotomēnesis 2014”. Fotogrāfijas atspoguļo Rīgu pašu iedzīvotāju acīm, stereotipisku pastkaršu vietā piedāvājot palūkoties uz nomalēm, pašiem rīdziniekiem un viņu ikdienas dzīves notikumiem.

Izstādē iekļautas fotogrāfijas no akcijas „iRIGA”, kas norisinājās visa 2013. gada garumā. Tās laikā rīdzinieki un pilsētas viesi tika aicināti parādīt Rīgas daudzveidību, savdabību un neatkārtojamību. No Bolderājas līdz Rumbulai un no Berģiem līdz Zolitūdei – šīs fotogrāfijas mums parāda, cik vizuāli daudzveidīga ir Baltijas lielākā pilsēta. Darbi, kas lielākoties veidoti ielu fotogrāfijas žanrā, ir arī nozīmīgs iedzīvotāju dalības rezultāts – vizuālas liecības par laiku veidojoši gan profesionāli fotogrāfi, gan amatieri.

Izstādē piedalās Agnese Mūrniece, Aiga Zeltiņa, Aivars Slišāns, Andrejs Strokins, Anta Mainule, Arnis Vuškāns, Arturs Kolovs, Biruta Zeļenova, Edijs Pālens, Elīna Baltpurviņa, Elīna Zvirbule, Ēriks Biters, Ģirts Raģelis, Ingūna Roze, Jānis Janbergs, Jānis Zvērs, Laima Buša, Lauris Aizupietis, Olafs Ošs, Sergejs Babikovs, Viesturs Pinka, Viktorija Eksta, Zane Strūberga un Zelma Brezinska.

„iRIGA” ir viens no „Rīgas Fotomēnesis 2014” pamatprogrammas pasākumiem, kas norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros. Ar šo izstādi aizsākas Fotomēneša maija pasākumi dažādās vietās Rīgas pilsētā – izstādes, semināri, lekcijas un citas aktivitātes. Pasākumu programma pieejama mājaslapā.

Izstādi atbalsta „Fotocentrs”, žurnāls „FK”, t/c „Galerija Centrs”, Rīgas dome, nodibinājums „Rīga 2014” un Kultūras ministrija.

0 komentāri

Komentāru nav