Esplanādē svinēs 10. gadadienu kopš Latvijas iestāšanās ES

Esplanādē svinēs 10. gadadienu kopš Latvijas iestāšanās ES
F64
Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā 10. gadadiena ceturtdien, 1. maijā, kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” pasākumā „Daudz laimES” tiks svinēta ar plašu un atraktīvu kultūras un izklaides programmu, kā arī savdabīgu un simbolisku akciju, aicinot ikkatru pasākuma apmeklētāju doties velotrenažieru braucienā no Rīgas uz Briseli.

Pasākuma ietvaros kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014” pārvērtīsies par Eiropas māju, kurā būs gan viesistaba, gan bērnistaba, virtuve un pat sporta zāle. Tieši sporta zālē būs novietoti astoņi velotrenažieri, un Eiropas mājas viesi centīsies kopīgiem spēkiem, summējot „nobrauktos” kilometrus, mērot ceļu no Rīgas līdz Briselei.

Pasākumu programmas afiša šeit!

Dienas gaitā kopā ar pasākuma apmeklētājiem uz velotrenažieriem ceļu uz Briseli palīdzēs mērot Latvijas Riteņbraucēju apvienības biedri, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas sportisti, Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvji, Latvijas Veselības un fitnesa asociācijas un Latvijas Jaunatnes padomes dalīborganizāciju biedri. Sagaidāms, ka īpaši straujš izrāviens varētu notikt plkst. 16.00, kad savu artavu kopīgā braucienā dos sporta kluba „Reaktors” komanda kultūrista Aivara Visocka vadībā.

Velotrenažieru brauciens noslēgsies plkst. 21.00, kad kļūs zināms, vai dienas gaitā izdevies mērot teju 2000 kilometru garo ceļu no Rīgas līdz Briselei.

Līdztekus aktivitātēm Eiropas mājas sporta zālē, kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” neformālā svētku gaisotnē no plkst. 12.00 līdz pat 21.00 notiks gan izrādes un koncerti visai ģimenei, gan dažādu žanru pazīstamu mūziķu uzstāšanās, darbosies radošās darbnīcas bērniem, būs Eiropas ēdienu degustācijas, un ikkatrs varēs Eiropas viesistabā uzzināt atbildes uz aktuāliem jautājumiem par Eiropas Savienību.

Ģimenēm ar bērniem dažādas norises plānotas jau no plkst. 12.00, kad Esplanādē varēs noskatīties animācijas filmu programmu, bet vēlāk sekos „Dirty Deal Teatro” izrāde „Kā saule gadījās” un Latvijas Leļļu teātra aktieru koncerts. Dienas gaitā uz skatuves uzstāsies Laima Jansone un DJ Monsta, grupa „Elektrofolk”, kvartets „Brokastis četratā” un soliste Aija Vītoliņa, čellu grupa „Da Gamba”, kā arī „Mirage Jazz Orchestra”.

Eiropas mājas viesu istabā varēs iegūt noderīgu informāciju par Eiropas Savienību, uzzināt par gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, atraktīvā veidā izzināt dažādas nopietnas tēmas. Dienas laikā savā skatījumā par 10 Eiropas Savienībā pavadītajiem gadiem dalīsies gan sabiedrībā populāri mākslinieki, mūziķi un sportisti, gan amatpersonas.

Pasākumu „Daudz laimES” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un nodibinājums „Rīga 2014”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu. Iespēju ikvienam bez raizēm baudīt kultūras vasarnīcas norises un citus Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumus nodrošina „Rīga 2014” oficiālais apdrošinātājs „ERGO”.

2 komentāri

Nora

01.05.2014 11:33

Gunta, pasākuma afiša ar visiem laikiem šeit - http://www.esmaja.lv/sites/default/files/afisa.jpg

Gunta

01.05.2014 11:22

Vai kaut kur ir pieejams sīkāks laika grafiks šodienas Esplanādes pasākumiem? Cikos, kas uzstājas un taml.