Pirmizrāde Seņkova iestudējumam „Ezeriņš”

Pirmizrāde Seņkova iestudējumam „Ezeriņš”
Gunārs Janaitis
29-04-2014 A+ A-
30. aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī notiks Elmāra Seņkova iestudējuma „Ezeriņš” pirmizrāde. Dramaturģe Rasa Bugavičute, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Aigars Ozoliņš, Edgara Mākena muzikālais noformējums.

Režisors Elmārs Seņkovs teic: „Ezeriņa noveles man asociējas ar pasakām, kas domātas pieaugušajiem. Ezeriņam patika stāstīt, savos stāstos un novelēs viņš, nedaudz paspilgtinot, atstāsta reāli novērotas situācijas. Viņam nenoliedzami ir liels stāstnieka talants. Viņš pats pat esot mēdzis tīksmināties, cik labi viņam tas izdodas. Arī mēs gribam ar tādu pašu vieglumu un rotaļīgumu pastāstīt šos stāstus skatītājiem.”

Režisors Elmārs Seņkovs un viņa domubiedri jau trešoreiz ķeras pie latviešu klasikas zelta novelēm, šoreiz – pie Jāņa Ezeriņa. Kā izstāstīt cilvēka likteni dažās minūtēs, ja dzīvē liktenīgi notikumi notiek dažāda garuma minūtēs, stundās un dienās? Neticamas satikšanās, neiespējama mīlestība, neparasti raksturi, negaidīta nāve – iespēju to piedzīvot koncentrētā laika nogrieznī, pašam paliekot pie skaidra prāta, dāvā tikai māksla.

Jānis Ezeriņš raksta par cilvēku vājībām, izmisīgiem centieniem izprast dzīvi, laika un likteņa spēlēm, trauslo robežu starp dzīvību un nāvi. Īpaša vērtība nenoliedzami piemīt Jāņa Ezeriņa valodas izjūtai, ar kuru viņš rotaļīgi ievilina mūs savās novelēs. 

Astoņas Jāņa Ezeriņa noveles – „Melnais princis”, „Miga”, „Kādas blusas stāsts”, „Prinča mantinieks”, „Mērkaķis”, „Apstarotā galva”, „Burbeka tēva noslēpums” un „Šaha partija” – izspēlē un izstāsta septiņi aktieri: Astrīda Kairiša, Ināra Slucka, Madara Saldovere, Uldis Anže, Normunds Laizāns, Uldis Norenbergs, Jānis Skanis.

0 komentāri

Komentāru nav