Sigvards Kļava vadīs „Expo Milano” Latvijas ekspozīcijas radošo grupu

Sigvards Kļava vadīs „Expo Milano” Latvijas ekspozīcijas radošo grupu
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . Sigvards Kļava
30-04-2014 A+ A-
2015. gada 1. maijā Milānā tiks atklāta pasaules lielākā starptautiskā izstāde „World Expo 2015”, kurā Latvija sevi pieteiks ar vadmotīvu „Latvia – Nature inside” un kļūs par vienu no 147 izstādes dalībvalstīm. Latvijas ekspozīcijas mākslinieciskais vadītājs ir Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs, vairākkārtējs Lielās Mūzikas balvas ieguvējs diriģents Sigvards Kļava, kura virsvadībā notiek darbs pie pastāvīgās ekspozīcijas.

„Latvijas biroja komanda sākusi kultūras un uzņēmējdarbības programmas plānošanu. Turpinās darbs pie tehniskā projekta izstrādes, kas noslēgs projektēšanas posmu, kā arī Latvijas paviljona restorāna koncepcijas pilnveide,” stāsta Latvijas biroja „Expo 2015” vadītāja Elīna Vikmane. „Turpmākā gada laikā piesaistīsim uzņēmīgus un entuziasma pilnus Latvijas paviljona gidus darbam Itālijā, sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, valsts un nevalstiskajām organizācijām veidosim daudzpusīgu programmu mūsu uzņēmēju eksportspējas veicināšanai.” 

Paviljona arhitektūru un scenogrāfiju veido talantīgi savas jomas profesionāļi. Arhitektoniskās koncepcijas autori ir 2012. gada Latvijas arhitektūras gada balvas ieguvēji, „MADE” arhitekti Miķelis Putrāms un Linda Krūmiņa un vairāku Latvijas arhitektūras gada balvu finālists un laureāts, arhitektūras studijas „1PLUS1” vadītājs Mārtiņš Pīlēns. Projektēšanu vada būvuzraugs Jānis Zolbergs. 

Paviljona pastāvīgās ekspozīcijas radošo grupu vada Sigvards Kļava kopā ar režisoru Robertu Rubīnu un vairāku starptautisku modes un mākslas notikumu laureātu scenogrāfu Rolandu Pēterkopu. Radošo kodolu apvienojis producents Ģirts Majors un „Positivus Event” komanda, Baltijā lielākā mūzikas un mākslas festivāla „Positivus” organizators un XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncerta tehniskais producents.

Izstādes „Expo Milano 2015” pamattēma būs „Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei”. Latvijas ekspozīcijas starptautiskais sauklis „Latvia – Nature Inside” atspoguļos Latvijas izvēlēto apakštēmu „Pārtika un kultūra labākam dzīvesveidam”, sniedzot apmeklētājiem iespēju izbaudīt Latvijas neskartās ekosistēmas piedāvātās vērtības. 

Latvijas paviljona ēka tiks veidota kā kupls, zaļojošs ozols ar plašu atvērto ekspozīcijas telpu zem koka lapotnes. Ozola lapotnē būs ierīkots konferenču centrs, savukārt sakņu daļā paredzētas izstāžu telpas. Paviljona ekspozīcijas mērķis ir stiprināt Latvijas kā ekoloģiski tīras, kultūras tradīcijām bagātas un ilgtspējīgas valsts tēlu. Izmantojot digitālo tehnoloģiju sasniegumus, apmeklētāji varēs paņemt līdzi zināšanas par Latvijas dziedošo ekosistēmu un dalīties ar tām tālāk.

Latvijas paviljons, kura plānotā platība ir aptuveni 600 kvadrātmetru, atradīsies netālu no izstādes galvenās ieejas, kuru saskaņā ar „Expo” organizatoru prognozēm izmantos vismaz 60% izstādes apmeklētāju. Plānots, ka izstādi apmeklēs līdz par 20 miljoniem cilvēku. 

Latvijas dalību izstādē rīko komandītsabiedrība „EXPO 2015” sadarbībā ar Ekonomikas ministriju.

Turpmāk ikviens interesents var sekot līdzi, kā notiek gatavošanās izstādei „Expo Milano 2015” Latvijas paviljona vietnē, kā arī sociālo tīklu vietnēs Facebook un Twitter.  

0 komentāri

Komentāru nav