Ar plašu programmu Rīgā svinēs Starptautisko džeza dienu

Ar plašu programmu Rīgā svinēs Starptautisko džeza dienu
Kaspars Garda, Rīga 2014 . „Riga Jazz Stage 2014”
30-04-2014 A+ A-
Trešdien, 30. aprīlī, pirmo reizi Latvijā ar plašu koncertu programmu svinēs Starptautisko džeza dienu.

Kopumā džeza dienā notiks vairāk nekā 15 dažādu koncertu Rīgas kafejnīcās un klubos. Paredzēts arī džeza filmu vakars.

Koncerti no plkst. 17.00 klausītājus pulcēs kafejnīcās „Coffee Inn”, Audēju ielā 15 un Kr. Barona ielā 13. No plkst. 19.00 vairākas uzstāšanās notiks „DAD Cafe”, Miera ielā 17. No plkst. 20.00 džezs skanēs arī „Citā pusē”, 11. novembra krastmalā 35.

Koncerti notiks arī bāros „Pulkvedim neviens neraksta”, „Aqua Luna”, „Omas Briljanta istaba”, Kaņepes Kultūras centrā un Mencendorfa namā.

Džeza dejas no plkst. 21.00 notiks restorānā „Dārzs”, Maskavas ielā 4. Šajā koncertā uzstāsies grupa „Bunch of Gentlemen”, „Very Cool People”, „Pieneņu vīns”, „O'Night Quartet”. Pēc plkst. 1.00 uzstāsies „DJ Nikulin” un „DJ Esoniq”.

Centrālais Džeza dienas koncerts notiks „Džeza koncertzālē”, „Rīga TV24” studijā. Koncertā plkst. 19.00 uzstāsies „Add Libitum”, kura sastāvā uzstāsies Madars Kalniņš, Artis Orubs, Andris Grunte un Gints Pabērzs. Koncerta īpašie viesi būs Ieva Kerēvica, Jūlija Zakirova un Inga Bērziņa. Plkst. 20.00 uzstāsies „City Jazz Big Band” ar īpašajiem viesiem, „Riga Jazz Stage” uzvarētāju Kristīni Prauliņu un Evilenu Protektori.

Džeza dienas koncertos Rīgā varēs iepazīt visu Latvijas džeza mūzikas spektru, preses konferencē par džeza dienu pastāstīja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Džeza nodaļas vadītājs Indriķis Veitners.

Saistībā ar to, ka džeza izglītība Latvijā svinēs savu desmitgadi, izveidojusies arī jauna džeza mūziķu paaudze, kuriem ir jaunas iespējas, skaidroja I. Veitners. Džeza dienas koncerti, pēc viņa teiktā, pulcēs visus aktīvi darbojošos mūziķus Latvijā – gan jauno, gan vecāko paaudzi. Tādējādi būs iespējams iegūt priekšstatu par džeza mūziku Latvijā kopumā.

Indriķis Veitners akcentēja, ka džezs šobrīd Latvijā dzirdams vairāk nekā jebkad agrāk. Tas, viņaprāt, liecina par džeza briedumu Latvijā.

Arī „City Jazz Big band” vadītājs Kārlis Vanags atzina, ka džeza izglītībā un radošajā darbībā Latvijā ir aktīvs posms. Tādēļ, pēc viņa teiktā, kļūst aktuāls jautājums par profesionālajām ievirzēm. Džeza diena sniegs pārskatu arī par džeza mūzikas studentu spējām. JVLMA notiks Starptautisks meistarklašu koncerts, savukārt Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā (JMRMV) varēs noklausīties džeza nodaļu audzēkņu koncertu, kurā piedalīsies studenti no JMRMV, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA), kā arī no Rīgas Doma kora skolas (RDKS).

Viens no džeza dienas organizatoriem Jurijs Koškins akcentēja, ka džeza dienas mērķis būs ne tikai pievērst uzmanību mūzikai un tās dažādībai, bet arī saliedēt Latvijas džeza mūziķus. Pēc viņa teiktā, džeza mūzikā Latvijā ir labi mākslinieki, bet katrs no viņiem strādā atsevišķi, tāpēc nepieciešams balstīt mūziķu kopienu.

2011. gadā UNESCO oficiāli atzina 30. aprīli par Starptautisko džeza dienu ar mērķi akcentēt džeza žanru un tā diplomātisko lomu visas zemeslodes iedzīvotāju apvienošanā.

Džeza dienu rīko apvienība „Wise Music Society”, kas pozicionē sevi kā ekspertu apvienību, kura palīdz publikai atrast jaunu mūziku, bet grupām – iekarot jaunu mērķauditoriju.

0 komentāri

Komentāru nav