„Positivus” festivāls izziņo latviešu mūzikas programmu

„Positivus” festivāls izziņo latviešu mūzikas programmu
Publicitātes foto . „The Sound Poets”
30-04-2014 A+ A-
Turpinot izziņot šīs vasaras „Positivus” festivāla programmu, tā papildināta ar vairākiem latviešu mākslinieku vārdiem.

Festivālā šovasar uzstāsies leģendārā 1980. gadu grupa „K. Remonts”, klausītāju atzinību iemantojusī „Dzelzs vilks” un „The Sound Poets”, kā arī jaunie un daudzsološie „Carnival Youth” un daudzi citi.

Vairāk nekā 20 gadus ilga karjera, trīspadsmit studijas albumu, septiņas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas, izcili dzīvie koncerti un nedalīta fanu mīlestība – šīs ir tās lietas, kas grupu „Dzelzs vilku” bez šaubīšanās ļauj saukt par vienu no visu laiku labākajām Latvijas rokgrupām. Pēc vairāku gadu pauzes viņi atgriezīsies „Positivus”, lai klausītājiem piedāvātu ne tikai savus nu jau leģendāros hitus, bet arī jaunas dziesmas no „Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestra” nesen izdotā albuma „Kālabad”.

Grupa „The Sound Poets” ir paspējusi iekarot klausītāju sirdis Latvijā un ir ceļā uz starptautiskiem panākumiem. 2013. gadu grupa uzsāka ar debijas albuma „Tavs stāsts” izdošanu. Albums saņēmis „Zelta mikrofona” apbalvojumu nominācijā „Gada labākais poproka albums”. „The Sound Poets” pazīstamākās dziesmas „Kalniem pāri” un „Tavs stāsts” ne tikai ilgstoši noturējušās pašmāju radio topos, bet jau iemantojušas uzmanību starp kaimiņvalstu klausītājiem.

„K. Remonts” pamatoti uzskatāma par vienu no neparastākajām 1980. gadu apvienībām latviešu rokmūzikā, pirmkārt, jau dziesmu dēļ, kas izcēlās ne tikai ar komplicētu melodisko un tembrālo uzbūvi un līdz tam nepieredzēti daudzveidīgu muzikālo dramaturģiju, bet arī nopietnas laikabiedru dzejas (Amanda Aizpuriete, Uldis Bērziņš, Jānis Kākulis, Egīls Zirnis u. c.) izmantojumu. Grupa tikko sniegusi neaizmirstamu un enerģijas pilnu koncertu „Palladium” koncertzālē.

Viena no jaunajām pašmāju grupām – alternatīvās indie mūzikas apvienība „Carnival Youth” tika izveidota 2011. gadā un jau uzstājusies ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā. Pavisam drīz, 10. maijā, „Carnival Youth” spēlēs savā pirmajā starptautiskajā festivālā Rietumeiropā – „The Great Escape”, kas notiek Braitonā, Lielbritānijā. 26. maijā „Carnival Youth” izdos debijas minialbumu „Never Have Enough”.

„Das Sonntags Legion”, iespējams, ir vienīgais psihedēliskās folkmūzikas orķestris Latvijā, kurā apvienojušies mūziķi no tādām grupām kā „Inokentijs Mārpls”, „S.I.L.S.”, „Soundarcade” un citām. Grupa šogad atgriežas „Positivus” festivālā, lai ar sapņainās mūzikas palīdzību liktu klausītājiem pilnībā atbrīvoties un kaut uz mirkli aizmirsties no apkārtējās pasaules.

Sākuši kopā muzicēt vien pašā 2012. gada izskaņā, jau iepriekšējā vasarā grupa „Laika suns” sevi pieteica kā, iespējams, šobrīd labāko rokgrupu Latvijā. Grupā ir apvienojušies jau pieredzējuši mūziķi no vairākiem pazīstamiem ansambļiem – Arnis Račinskis („Mofo”, „Kuba” u. c.), Kārlis Butins („Parára”), Kārlis Strūbergs („Momend”) un Pēteris Lunde („The Sound Poets”, „Pienvedēja piedzīvojumi”). Grupas dalībnieki visu ziemu pavadījuši, cītīgi strādājot pie jauna materiāla un ir gatavi sniegt neaizmirstamu koncertu.

Daļa latviešu grupu „Positivus” festivālā uzstāsies uz „I Love You” skatuves, kas vienmēr ir izcēlusies ar īpašu auru un sajūtu, ka mūziķi spēlē nevis tūkstošiem klausītāju, bet tieši jums. Šogad uz tās uzstāsies arī „The Citizens”, „Nē”, „Pyro Trees”, „Martas asinis” un „Starmetis”.

Savukārt „Palladium” skatuve šogad atradīsies ne tikai citā vietā, bet arī kļūs daudz plašāka, ļaujot baudīt mūziķu koncertus lielākai auditorijai. Uz skatuves šogad uzstāsies „K. Remonts”, „The Sound Poets”, „Audience Killers”, „Rīgas modes”, Pikaso, „Manta” un „The Velvet Supernova”.

Uz otrās lielākās festivāla skatuves – „Nordea” – līdzās jau izsludinātajiem „Temples”, Anna Kalvi, „Future Islands”, Laura Mvula, „of Montreal”, Čets Fakers, „Junip”, King Charles, MØ, „Birth Of Joy”, „Kid Karate” uzstāsies arī „Dzelzs vilks”.

Visu skatuvju programmas vēl tiks papildinātas.

Festivāla trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā 57 eiro un ar teltsvietu 63 eiro. Biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com, Biļešu servisa” kasēs un „Nordea” bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena paaugstināsies.

Jau ziņots, ka „Positivus” festivālā šogad uzstāsies: „Kraftwerk”, Elija Goldinga, „The Kooks”, „Bastille”, Lora Mvula, „of Montreal”, „The 1975”, „Daughter”, „Elbow”, „Junip”, „Temples”, Anna Kalvi, MØ, „You Me At Six”, „Future Islands”, „Alunageorge”, „Nonono”, Čets Fakers un daudzi citi.

0 komentāri

Komentāru nav