Atklāj Pārdaugavas takas piecos maršrutos

Atklāj Pārdaugavas takas piecos maršrutos
Kaspars Garda, Rīga 2014
No 7. maija līdz 31. oktobrim Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros Kalnciema kvartāls piedāvās rīdziniekiem un pilsētas viesiem gidu pavadībā, patstāvīgi vai ar velosipēdu iepazīt Pārdaugavu piecos dažādos veidos – Pārdaugaviešu, Pārdaugavas koka arhitektūras, Pārdaugavas dārzu, parku un pagalmu, Komiksu un Pārdaugavas velobrauciena maršrutā.

Jau 7. maijā „Pārdaugaviešu maršruts” aicinās iepazīt zudušā pārcēlāju ciema mūsdienīgos vaibstus, izstaigājot Ūdens ielas posmu no bijušās Lauksaimniecības mašīnu fabrikas teritorijas līdz ielas savienojumam ar Daugavgrīvas ielu. Jūs uzrunās Pārdaugavas latviešu vēstures liecības, cara laiku fabriku mūru perfektā estētika, kultūrvēstures faktu klāsts un papildinās personiskais redzējums. Ekskursijas vadīs vēsturniece Zinta Valdmane.

Ekskursijas garums – 2 stundas. Tās notiks 7. maijā, 18. jūnijā, 2. jūlijā, 6. augustā, 3. septembrī un 1. oktobrī plkst. 18.30–20.30. 

„Pārdaugavas koka arhitektūras maršruts” piedāvās gan vietējiem, gan ārvalstu viesiem iepazīties ar Rīgas priekšpilsētām tik raksturīgo koka apbūvi un tās attīstību, sākot ar skraju un savrupu guļbūvju muižiņu būvniecību 17. un 18. gadsimtā līdz koka dzīvojamo ēku ziedu laikiem 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā, kad tās īsā laika posmā viena pēc otras tika uzslietas kā koka karkasa būves, fasādēs citējot klasicismu, nacionālo romantismu un šveiciešu stilu. Ekskursijas vadīs mākslas zinātniece un RISEBA lektore Inga Karlštrēma.

Ekskursijas garums – 1,5 stundas. Tās notiks 31. maijā plkst. 12.00, 14. jūnijā plkst. 12.00, 9. jūlijā plkst. 18.30, 6. augustā plkst. 18.30, 3. septembrī plkst. 18.30 un 1. oktobrī plkst. 18.30.

Ekskursijas „Pārdaugavas dārzi, parki un pagalmi” ietvaros iepazīsim augstāko kalnu Rīgā no tā dienvidu nogāzes Pulka ielas pusē, skaidrosim ielas nosaukuma izcelsmi un aplūkosim savdabīgo militārās tehnikas vectētiņu – pieminekli 1. bruņotajam divizionam 1919. gada Cēsu kaujās. Militāru un industriālu maršu pavadībā pakāpeniski rāpsimies kalnā 28 m virs brētliņu spuras līmeņa, lai no dižākās kāpu virsotnes ieraudzītu, kas Rīgas bullim mugurā, un uzklausītu, ko vēsta vien dzeguzes balss. Ekskursiju vadīs vēsturniece Zinta Valdmane.

Ekskursijas garums – 2 stundas. Tās notiks 11. jūnijā, 9. jūlijā, 13. augustā plkst. 18.30–20.30. 

„Pārdaugavas velobrauciens” norisināsies 2014. gada 8. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 14.00. Braucienu vadīs arhitekts un pārdaugavietis Pēteris Blūms. Pārdaugavas velobrauciena mērķis būs izvest velobraucējus pa netradicionālām Pārdaugavas vietām, kuras ir īpaši mīļas pašiem Pārdaugaviešiem, stāstot par to rašanos un vēstures līkločiem tajās. Šīs vietas tiks noskaidrotas un apkopotas Kalnciema kvartāla sociālajos tīklos, aicinot velobrauciena dalībniekus iesūtīt interesējošo vietu, ēku vai ielu foto Āgenskalna apkaimē. Velobrauciena sākuma un noslēguma punkts būs Kalnciema kvartālā, Kalnciema ielā 35, Rīgā, un tam aicināts pievienoties jebkurš Pārdaugavas mīļotājs, iepriekš piesakoties.

Pieteikt dalību velobraucienam iespējams no 2014. gada 11. maija, rakstot uz šo e-pastu ar norādi „Āgenskalna velobrauciens”. Dalība braucienā ir bez maksas, ņemot līdzi savu velosipēdu.

„Komiksu maršruts” būs individuāli izstaigājams un izlasāms no 1. jūlija līdz 31. augustam Āgenskalna tirgus apkārtnē, kur tuvumā pie kultūrvēsturiskiem objektiem tiks izvietoti komiksu stāsta fragmenti. Maršrutā apskatāmais komikss vizuāli satīriskā un ironiskā formā caur to varoņiem stāstīs savu „Pārdaugavas stāstu”, kuru būs iespējams izlasīt līdz galam, tikai apskatot visus maršrutā iekļautos objektus. Komiksu autori būs mākslinieki no izdevumiem „KUŠ!” un „POPPER”. Maršruts veicams patstāvīgi ar kartes palīdzību, kuru būs iespējams bez maksas iegūt Kalnciema kvartālā, „Rīga 2014” informācijas centrā „Galleria Riga” un citās sabiedriskās vietās centra rajonā. 

Biļetes ekskursijām nopērkamas „Biļešu paradīzē” un internetā, biļetes cena – 10 eiro vienai personai. Papildu informācija par maršrutiem atrodama Kalnciema kvartāla Facebook profilā.

0 komentāri

Komentāru nav