Edinburgā būs skatāma Mākslas akadēmijas absolventu izstāde

Edinburgā būs skatāma Mākslas akadēmijas absolventu izstāde
Publicitātes foto
03-05-2013 A+ A-
No 6. līdz 17. maijam Skotijas pilsētā Edinburgā būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu darbu izstāde „Graduation”, kas pērnā gada nogalē bija eksponēta Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Londonā, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja LMA pārstāvji.

Latvijas Mākslas akadēmiju izstādē pārstāv vairāk nekā desmit spilgtu mākslinieku, kas studijas beiguši pēdējo trīs gadu laikā. Skatītāju uzmanībai piedāvātā ekspozīcija ir klātesošs liecinieks jaunās mākslinieku paaudzes attīstībaiar rūpību izkoptam talantam, kas piesaka sevi uz starptautiskās mākslas skatuves, uzsāk radošās pilnveides ceļu, attīsta laikmeta garu apliecinošas mākslas izteiksmes formas un jaunus mākslas virzienus.

Izstāde, kas būs iekārtota „Hemma Bar” telpās, 75 Holyrood Road, radošajā „SoCo” kompleksā, auditoriju Edinburgā iepazīstinās ar Elīnas Alkas, Sandas Skujiņas, Kristīnes Urbanavičas, Adrianas Vīgneres, Zanes Veldres, Neonillas Medvedevas, Annas Afanasjevas, Kristīnes Luīzes Avotiņas, Dārtas Hofmanes, Lauras Vecmanes, Sandas Undzēnas un Ievas Bondares darbiem.

Ceļojošajā izstādē pēdējo gadu absolventu veikums būs eksponēts līdzās divu pasniedzējuarī Latvijas Mākslas akadēmijas absolventuglezniecības darbiem. Akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors prof. Kristaps
Zariņš ir pieredzes bagāti gleznotāji un ilggadēji pedagogi, kas studiju laikā skolojuši, balstījuši un profesionālai izcilībai iedvesmojuši jaunos talantus mākslā. Izstādē „Graduation” visu absolventu darbi skatāmi vienuviet līdzvērtīgikatrs ar savu studiju gados uzkrāto pieredzi, sev raksturīgo mākslinieka rokrakstu un individuālo pieeju radošajai pašizpausmei.

Izstāde „Graduation” apliecina jaunās mākslinieku paaudzes interesi par laikmetīgo un patieso mākslā. Ekspozīcijā izteikti jūtami jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumi, ir vērojama atteikšanās no tradicionālajām tehnikām, klasiskie kanoni tiek pārskatīti un interpretēti mūsdienīgā gaismā.

Mākslinieki pārkāpj iepriekš novilktās robežas un meklē neparastas platformas savu radošo ieceru īstenošanai. Izstādes ekspozīcija aicina apmeklētājus iepazīt laikmetīgo glezniecību tās daudzšķautņainajā dažādībā – no meistarīga cilvēka, ainavas un urbānās vides atainojuma līdz abstraktam krāsas ekspresijas un faktūras izmantojumam kā galvenajai izteiksmes formai.

Izstādes norise Edinburgā iespējama Latvijas vēstniecības Lielbritānijā ierosmes, Latvijas Goda konsula Skotijā un uzņēmuma „SoCo” (Edinburga) sniegtā atbalsta dēļ.

Izstādes darba laiki: pirmdien: 11.00–19.00; otrdien: 11.00–17.00; trešdienpiektdien: 11.00–18.00; sestdien, svētdien: slēgts

Izstāde aplūkojamaHemma Bar, The Tun, 75 Holyrood Road, Edinburgh.

0 komentāri

Komentāru nav