Klajā nācis rakstu krājums „Mans Ziedonis”

Klajā nācis rakstu krājums „Mans Ziedonis”
Publicitātes foto / Zvaigzne ABC
03-05-2013 A+ A-
Apgāds „Zvaigzne ABC” laidis klajā grāmatu „Mans Ziedonis”, kultūras portālam pavēstīja apgāda pārstāvji, norādot, ka grāmata pirmsākumos bijusi paša Imanta Ziedoņa iecere – šādu dāvanu no draugiem un domubiedriem viņš vēlējās saņemt 80. dzimšanas dienā. Dzejnieks pats uzrunāja dzejnieci Liju Brīdaku ar lūgumu būt par krājuma sakārtotāju, un pats arī izvēlējās rakstu autorus.

Taču, kamēr grāmata vēl bija tapšanas stadijā, notika tas, ko sirds un prāts nepieļāva, – ka dzejnieks varētu nesagaidīt paša iecerēto dāvanu dzīves lielajā jubilejā. Imants aizsteidzās mūžības lokos, kad rakstu krājums bija vēl pusceļā pie viņa un lasītājiem.

Autori un izdevniecības darbinieki nolēma: ja notikusi Likteņa griba, lai notiek arī dzejnieka griba.

Tika izlemts saglabāt Imanta piemiņai tieši tos vārdus, kurus draugi vēlējās rakstīt, viņam vēl dzīvam esot. Gandrīz visi raksti tapuši šā gada janvārī un februāra pirmajā pusē, tāpēc krājuma kopnoskaņa atgādina sarunu ar dzīvu cilvēku, un tas piešķir saturam gaišu noskaņu.

Grāmatas autoru vidū ir dažādas Latvijas kultūras personības: dzejnieces Māra Zālīte un Olga Lisovska, mācītājs Juris Rubenis un akadēmiķis Jānis Stradiņš, komponisti Imants Kalniņš un Kārlis Lācis, mūziķi Vestards Šimkus un Renārs Kaupers, mākslinieki Džemma Skulme un Uldis Zemzaris, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, uzņēmēja Binnija Ārberga un vēl vairāki desmiti citu. Autoru daudzpusīgais skatījums gan niansēti atklāj Imanta Ziedoņa personību, gan paver plašu Latvijas vēstures un kultūras ainu no 20. gadsimta 60. gadiem līdz pat mūsdienām.

Grāmatas atvēršana notiks 8. maijā plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē starptautiskās zinātniskās konferences „Imants Ziedonis. Piederības meklējumi. Brīvības treniņšietvaros.

0 komentāri

Komentāru nav