Turaidas muzejrezervāts sāks vasaras sezonu

Turaidas muzejrezervāts sāks vasaras sezonu
F64
01-05-2014 A+ A-
Turaidas muzejrezervāts ceturtdien, 1. maijā, sāks vasaras sezonu, informēja Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja Anda Skuja.

Apmeklētājiem būs pieejamas vairāk nekā 35 ekspozīcijas brīvdabā un telpās – Tautasdziesmu parkā, Turaidas mūra pilī, Turaidas baznīcā un muižas saimnieciskā centra ēkās.

Šogad Turaidas pilij aprit 800 gadi kopš tās būvniecības sākšanas, tāpēc šodien ikviens muzejrezervāta apmeklētājs tiek aicināts piedalīties spēlē „Iepazīsti Turaidas pils 800 gadu vēsturi caur pils priekšmetu stāstiem!”.

Tās laikā būs iespēja iepazīt senlietas, kas atrastas pilī, un ar to palīdzību atklāt aizraujošus stāstus, kas vēsta par Turaidas pils astoņu gadsimtu vēsturi.

Turaidas mūra pils saglabātajās un restaurētajās ēkās apskatāmas 16 ekspozīcijas par pils būvvēsturi un attīstību, notikumiem 13.–18. gadsimtā. Apskatāmi vairāku pils ēku interjeri, seni priekšmeti, kas atrasti arheoloģisko ekspedīciju laikā pils teritorijā. Ekspozīcijās pieejama plaša informācija par vēstures notikumiem Turaidā. Ekspozīciju veidošanā izmantots muzejrezervāta krājums, kurā glabājas aptuveni 85 000 vienību.

No maija katru dienu atvērta arī Turaidas baznīca, ekspozīcija „Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, kā arī muižas pārvaldnieka vecā dzīvojamā māja, kurā iekārtota 19. gadsimta interjera ekspozīcija, kas parāda lauku vidusšķiras pārstāvju dzīves apstākļus un dzīvesveidu 19. gadsimtā.

Atvērtas arī ekspozīcijas muižas pirtī, ratnīcā, smēdē un zivju pagrabā, kur katrā no ēkām atrodams savs stāsts par muižas 300 gadu vēstures notikumiem un latvisko dzīvesziņu.

Muzejrezervāta ekspozīcijas iespējams iepazīt zinošu gidu vadībā, kas, iepriekš piesakot pa tālruni: 67972376, vadīs ekskursiju latviešu, krievu, angļu vai vācu valodā.

Muižas smēdē darbojas kalējs, kas aicina izkalt laimes monētu. Pils galvenajā tornī uzstādīts tālskatis Gaujas senlejas skatu vērošanai.

Turaidas muzejrezervāts katru dienu no šodienas līdz 1. oktobrim ir atvērts no agra rīta līdz pat vakaram - no plkst.9.00 līdz plkst.20.00.

0 komentāri

Komentāru nav