Hiphops valša ritmā. Top „Riga Magic Dance”

Hiphops valša ritmā. Top „Riga Magic Dance”
Kaspars Garda, Rīga 2014
10. un 11. maijā Ķīpsalas izstāžu hallē valdīs dejas, sports un emocijas – šeit uz aptuveni 50 metru platā deju laukuma sešos līmeņos tiks izdejots (un ne tikai!) dejiski ekstremāls uzvedums „Riga Magic Dance”. Kas īsti sagaida pasākuma apmeklētājus, stāsta uzveduma veidotāji – režisore Edīte Ābeltiņa, mākslinieciskais vadītājs un hiphopa krusttēvs Edmunds Veizāns un izpildproducents Uģis Ozoliņš.
Uģis Ozoliņš, „Riga Magic Dance” izpildproducents, „BT 1 Music” Kultūras projektu grupas vadītājs par uzvedumu teic, – tas savieno tos hobijus un lietas, kas katram individuāli šķiet pats interesantākais: „Vēlējāmies to salikt vienā skatuves mākslas darbā un vienā skatījumā. Tas ir pamatīgs izaicinājums gan man pašam, gan komandai – cilvēkiem, kas ikdienā strādājam ar māksliniekiem. Par šo iestudējumu gribu teikt: latvietis pasaulē individuāli var būt ģeniāls, tāpēc tagad esam savākuši tos ģeniālos latviešus vienkopus. Ir deja, ir sports, kas būs iekļauti vienā lielā mākslas uzvedumā, kurā apvienosies ekstrēmais sports un deja.”
 
 
„Liels prieks, ka top šāds uzvedums, kas apvienosies ļoti lielā emocionālā stāstā. Vēlos akcentēt vārdu „emocionāls”, jo galvenais, par ko mūsu stāstā runāsim, būs emocijas – par tām, ko katrs no mums izdzīvo dzīves garumā,” atklāj „Riga Magic Dance” režisore Edīte Ābeltiņa, uzsverot, – viņasprāt, šīs emocijas neatstās vienaldzīgu nevienu skatītāju.
 
„Mūs uzrunā, mēs saprotam, mums patīk lietas, ko esam paši izdzīvojuši un pārdzīvojuši, kam esam jutuši līdzi. Lai šo stāstu, ko veidojam, izdzīvotu, cilvēkiem noteikti jāatnāk uz mūsu uzvedumu.”
 
Režisore akcentē, ka uzvedumā būs redzami patiešām labi un interesanti mākslinieki, kuri savā meistarībā ir nepārspējami. „Mūsu uzdevums – gan mans, gan Gunta kā horeogrāfa – ir parādīt dažādas šo žanru šķautnes. Jūs būsit pārsteigti par to, kā var izskatīties parkūrs, par to, kādas emocijas jūsos var radīt trigers; jūs būsit izbrīnīti par to, ka tāds stils kā frisbijs jūsos izraisīs ļoti interesantas emocijas,” sola Edīte Ābeltiņa, atklājot, – uzveduma pamatā ir kāda ģitārista izdzīvotais stāsts – viņa dzīves sarežģījumi un prieka mirkļi, sākot no brīža, kad viņš, būdams jauns un traks, ar rozi rokā sagaida savu meiteni kādā stāvlaukumā, kā satiekas, kas notiek tobrīd un vēlāk, kad viņu atraida, par to, ka ir jāriskē, jāuzdrošinās izdzīvot visu šo emociju varavīksni, ko mums piedāvā dzīve. „Ļoti ceru, ka skatītājus tas pārsteigs. Mums katram ir kaut kādi kanoni un priekšstati, kā jāizskatās lietām. Jums noteikti garantējam, ka, atnākot uz izrādi, būsit pārsteigti un redzēsit gan hiphopu, gan breiku un sportu jums pierastajā vidē, gan pavisam negaidītā veidā. Negribu atklāt visus noslēpumus, bet būs arī klasiskais valsis un citi šim deju stilam neierasti mūzikas virzieni.
 
Pats galvenais, ko vēlējāmies parādīt, – tās ir dejotāju un sportistu īpašās spējas un varēšana.
 
Līdz šim viņi mazliet palikuši malā, bet tas darbs, kas ieguldīts šajā iestudējumā, parādīs – tas, ko viņi var, nav vienas dienas sasniegums. Tas ir garš process, un uz skatuves būs tie, kas ar deju vai sportu nodarbojas ilgāku laiku; tā nav šodienas aizraušanās. Šie cilvēki šai lietai ir veltījuši visu dzīvi, tādēļ man prieks, ka viņi uz lielās skatuves to visu varēs parādīt, lai gan emocijas ir ļoti dažādas. Domāju, ka šajā uzvedumā atpazīsit arī sevi.”
 
„Horeogrāfs Guntis Spridzāns, kuram ir jābūt klāt mēģinājumos, šo uzvedumu nodēvējis par urbāno minioperu, jo tajā būs pārstāvēta lielākā daļa urbānās kultūras, turklāt kopā ar Gunti pie uzveduma strādā vairāk nekā desmit horeogrāfu,” saka „Riga Magic Dance” mākslinieciskais vadītājs un par hiphopa krusttēvu dēvētais horeogrāfs Edmunds Veizāns, atklājot, – emocijas, strādājot pie uzveduma sagatavošanas, situšas augstu vilni jau vairākus mēnešus.
 
 
„Ceru, ka pats, darbojoties ar šo uzvedumu, gūšu vēl lielāku pieredzi vēl trakākiem projektiem,” smej Edmunds Veizāns, atzīstot, – viņaprāt, tas „Riga Magic Dance” būs viens no skaistākajiem mirkļiem, kad pie valša mūzikas tiks dejots hiphops.
 
„Būs ne tikai hiphops, bet arī kāda ļoti sievišķīga deja un kas tāds, ko vēl nemaz nevar atklāt. Uzvedums balstīts uz to, lai katrs atrastu sevi, raisītu pārdomas gan skatītājiem, gan tā veidotājiem, un uzvedums ikvienam būs pārbaudījums pašam sev, savukārt skatītājiem nāksies pārkāpt ne vienam vien stereotipam.”
 
„Riga Magic Dance” skatuve būs liela un sarežģīta, lai apvienotu dažādos sporta veidus un atstātu vietu dejotājiem. Laukumā būs rampas, šķēršļu joslas, paaugstinājumi un īpašs segums, lai ekstrēmo sporta veidu pārstāvji varētu izpausties; tiks būvēts arī Latvijā lielākais tramplīns, ko nodrošinās „Monsterparks”.
 
Biļetes uz 10. un 11. maija uzvedumu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav