Turaidā notiks Maijas diena

Turaidā notiks Maijas diena
Publicitātes foto
03-05-2014 A+ A-
Maijas dienā, 10. maijā, plkst. 18.00 Turaidas muzejrezervātā Turaidas Rozes piemiņas vietā ikviens aicināts atminēties notikumus par Turaidas Rozes un dārznieka Viktora Heila mīlestību un atgādināt sev mūžsenās vērtības – uzticību, godu un drosmi. Izvēli un brīvību. Brīvību mīlēt. Vajadzību pieminēt. Vēlēšanos ticēt un uzticēties.

Maijs ir pavasara un mīlestības laiks. Laiks, kad Turaidā tradicionāli tiek atgādināta leģenda par meiteni Maiju – Turaidas Rozi, kas ar savu izvēli pierādīja uzticības uzvaru pār nāvi.

Tādēļ Maijas dienā plkst. 18.00 Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Teātra nodaļas jaunieši aicina uz tikšanos, lai ar izcilā dramaturga Viljama Šekspīra lugu fragmentu iestudējumu „Laikiem pāri” godinātu Turaidas Rozes piemiņu un apliecinātu savu sirdsdegsmi mīlēt un būt mīlētiem.

Visi aicināti tikties ar Romeo un Džuljetu, Helēnu un Demetriju, Ofēliju un Hamletu, Katarinu un Petručio. Uzvedums atklās, ka mīlestība, šaubas, izmisums un naids dzīvojušas gan Renesanses laikmetā, gan šodien, jo tās ir jūtas, kas pastāv laikiem pāri.

Šajā dienā visām Maijām, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ieeja Turaidas muzejrezervātā bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav