Festivāls „Blank Canvas” diskutēs par ielu mākslu

Festivāls „Blank Canvas” diskutēs par ielu mākslu
Publicitātes foto
No 13. līdz 17. maijam „Rīga 2014” programmas ietvaros tiek rīkots ielu mākslas festivāls „Blank Canvas: Art-ground, play-ground, crime-ground”. Festivāla mērķis ir raisīt diskusiju sabiedrības un profesionāļu vidē par ielu mākslas vietu pilsētvidē.

Eiropā un daudzviet pasaulē kvalitatīva ielu māksla daudz retāk tiek asociēta ar kriminālu darbību un privātīpašuma bojāšanu, bet gan pamazām kļūst par ietekmīgu mākslas tirgus daļu un sabiedrības spoguli. Festivāla organizētāju mērķis ir izglītot sabiedrību par ielu mākslu, iepazīstināt ar veiksmīgiem citu Eiropas pilsētu piemēriem, kur ielu māksla ir integrējusies pilsētas vidē, veidojot kultūras kvartālus, tādējādi ne tikai piesaistot tūristus, bet arī ļaujot attīstīties mākslas formai, kuru līdz šim ir novērtējis šaurs sabiedrības loks.

Festivāls sniedz iespēju ikvienam interesentam iepazīties ar ielu mākslas žanra dažādību. Festivālā paredzētas vairākas starptautiski atzītu mākslinieku un teorētiķu lekcijas, apaļā galda diskusija un darba grupas, kurās profesionālu ielu mākslinieku vadībā ikvienam būs iespēja piedalīties legālu mākslas objektu izveidošanā Rīgas pilsētvidē. Šis pasākumu kopums piešķirs festivālam teorētisku kontekstu, veidojot dziļāku izpratni par ielu mākslas tapšanas iemesliem, procesu un estētiskajām vērtībām.

Festivāla laikā lekcijas par ielu mākslu vadīs ielu mākslas teorētiķis Tobiass Barentins Lindblāds (Tobias Barenthin Lindblad), urbāniste un pilsētpētniece Evelīna Ozola un Gdaņskas ielu mākslas kvartāla pārstāve Barbara Sroka.

Savukārt kvalitatīvus ielu mākslas objektus Rīgas pilsētvidē kopā ar darba grupas interesentiem veidos mākslinieki ROA, M-CITY, HOP LOUIE, MATTHEW TULLY, MONEYLESS, KIWIE, Dainis Rudens, FROST, Aigars Mamis, TRON un Paulis Liepa. Tāpat arī interesentiem būs iespēja izveidot Rīgas urbāno alfabētu.

Tuvojoties ielu mākslas festivālam „Blank Canvas: Art-ground, play-ground, crime-ground”, rīdzinieki un pilsētas viesi tiek arī aicināti izveidot pirmo interaktīvo kvalitatīvas ielu mākslas Rīgas karti. Karte, kurā plānots apkopot kvalitatīvākos un vairāk vai mazāk populāros ielu mākslas objektus, kas atrodami Rīgā, pieejama festivāla oficiālajā mājaslapā www.blankcanvas.lv, kur ikviens var iesūtīt viņaprāt veiksmīgāko ielu mākslas objektu. Festivāla organizētāji, sadarbojoties ar šā mākslas žanra ekspertiem, izvērtēs iesūtītā mākslas darba atbilstību un, ja tas atbildīs formātam, tas tiks iekļauts pirmajā Rīgas interaktīvajā ielas mākslas darbu kartē.

Papildu informācija par festivālu „Blank Canvas: Art-ground, play-ground, crime-ground” pieejama mājaslapā, Facebook lapā  un sekojot līdzi informācijai Twitter kontā.

Festivālu rīko „Ideju institūts” un „Associates partners & sons”, atbalsta Rīgas dome un WARP. 

0 komentāri

Komentāru nav