Velo nedēļu noslēgs krāšņais Tvīda brauciens

Velo nedēļu noslēgs krāšņais Tvīda brauciens
F64
03-05-2013 A+ A-
Arī šogad Rīgas Velo nedēļu noslēgs krāšņā velo parāde pagājušā gadsimta 20. un 30. gadu stilā – „Tvīda brauciens”. Pasākums notiks 5. maijā, sākums plkst. 16.00 Esplanādē, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Rīgas Velo nedēļas projekta vadītāja Linda Malvesa.

Tvīda brauciens Rīgā notiek jau ceturto gadu, un tas kļuvis par tradicionālu pavasara velo sezonas atklāšanas pasākumu.

Tvīda brauciens (no angļu valodas „Tweed Run”) ir velosipēdu brauciens retro tērpos, šī tradīcija aizsākusies 2009. gadā Londonā, strauji kļūstot populāra visā pasaulē – arī Rīgā!

„Tie, kuri piedalās Tvīda braucienā, izjūt šo īpašo, krāšņo senatnes noskaņu, ko nevar sajust nevienā citā Rīgā notiekošajā velobraucienā,” akcentē rīkotāji. Latvijas Veclaiku divriteņu klubs un Ērenpreiss velosipēdu darbnīca aicina dalībniekus, lai Rīgu pārņem velo un tērpu parāde. Dalībai braucienā ir svarīgi divi elementi velosipēds un, kas svarīgāk, retro stila tvīda tērps, savukārt par pārējo atmosfēru rūpēsies rīkotāji. Krāšņākajiem tērpiem būs īpašas balvas.

Pirms Tvīda brauciena starta plkst. 14.00 būs pulcēšanās un reģistrēšanās Esplanādē pie Raiņa pieminekļa, kur divu stundu garumā norisināsies ar velo kultūru saistītas aktivitātes: velodarbnīca – pirms brauciena būs iespēja pielabot braucamo Ērenpreiss velosipēdu darbnīcā, tvīda matu frizūru paraugdemonstrējums, spēles kungiem, dāmām un bērniem, kā arī tvīdiniekus un skatītājus iesildīs rokenrola deju klubs „Swing Dance” ar džeza, svinga un lindy hop dejām.

Tvīda brauciens šogad sāksies plkst. 16.00 no Esplanādes, tiks izbraukts loks pa kluso centru līdz Dziesmusvētku parkam, tad cauri krāšņajai Ausekļa ielai uz Kronvalda parku, tālāk ceļš turpināsies uz Doma laukumu un pāri Akmens tiltam, cauri Pārdaugavas ieliņām nonākot Kalnciema ielas kvartālā, kur būs brauciena fināls.

Noslēgumā plkst. 18.00 etīžu teātris „Nerten” kronēs Tvīda Karali un Karalieni, kā arī demonstrēs (gandrīz tematisku) etīžu programmu. Par muzikālo noskaņu parūpēsies ansamblis „Manta” un „Jakob Noiman Festival Band”.

Tvīda braucienu rīko Latvijas Veclaiku divriteņu klubs un Ērenpreiss velosipēdu darbnīca sadarbības ar biedrību „Rīgas Velo nedēļa” un Rīgas domes Satiksmes departamentu.

Par satiksmes drošību brauciena laikā rūpēsies Valsts un Pašvaldības policija.

0 komentāri

Komentāru nav