Pirmo reizi pasniegti apbalvojumi „Laiks Ziedonim”

Pirmo reizi pasniegti apbalvojumi „Laiks Ziedonim”
F64
04-05-2014 A+ A-
Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” dzejnieka dzimšanas dienas vakarā cildināšanas ceremonijā pasniedzis apbalvojumu „Laiks Ziedonim”, piecās nominācijās godinot laureātus, kas iedvesmojuši Latviju kļūt labākai.

Par laureātiem kļuva jaunais zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks, skolotāja Ilga Ivanova, kalējs Jānis Nīmanis, kā arī Slišānu saime.

V. Kaščejevs sumināts nominācijā „Zinātne – Taureņu uzbrukums”, kurā apbalvo par sasniegumiem kādā akadēmiskā nozarē, kurā Latvijā tiek piešķirts doktora grāds.

A. Vilks atzīts par labāko nominācijā „Dzīve literatūrā – Bize”, kurā apbalvo par izciliem sasniegumiem un personību, radot, tulkojot, mācot, izplatot vai izdodot latviešu literatūru.

Nominācijā „Bērni un jaunieši – Rabarbers” par izciliem sasniegumiem darbā ar bērniem un jauniešiem sveikta skolotāja I. Ivanova no Zilupes.

J. Nīmanis apbalvot nominācijā “Tautsaimniecība - Zemi es mācos”, kurā balvu piešķir par sasniegumiem un personību latviskā saimniekošanā, komercdarbībā, kas balstīta Latvijas tautas resursos un tradīcijās.

Savukārt nominācijā „Novadpētniecība – Kedas”, kurā apbalvo par sasniegumiem un personību lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas utt.) izpētē, veicinot latviskumu un iesakņotību, sumināti dzejnieka, rakstnieka un novadpētnieka Ontona Slišāna bērni un mazmazbērni.

Svinīgo ceremoniju tiešraidē no „Gaismas pils” raidīja gan Latvijas Televīzija, gan Latvijas Radio.

Apbalvojuma „Laiks Ziedonim” mērķis ir ik gadu apbalvot personības, kas ar savu izcilību, degsmi, sūtību, veiksmi, stāju iedvesmojušas labāku Latviju.

Apbalvojuma „Laiks Ziedonim” naudas balvu piešķir Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” ir nodibinājums, kas izveidots 2010. gada pavasarī, un dzejnieks tam uzticējis Murjāņu mājas kā radoša centra tālāku izveidi, kas tika iesākta vēl viņa dzīves laikā.

Ziedonis bija viena no retajām Latvijas kultūras personībām, kura jau savas dzīves laikā tika iekļauta kultūras kanonā, tādējādi apliecinot viņa izcilo un paliekošo literāro devumu Latvijas kultūrai un latviešu tautai.

Dzejnieks mūžībā aizgāja 2013. gadā divus mēnešus pirms savas 80 gadu jubilejas 27. februārī. Atvadīties no Ziedoņa Rīgas Domā ieradās tūkstošiem cilvēku.

0 komentāri

Komentāru nav