Noskaidrota labākā Eiropas jauniešu filma

Noskaidrota labākā Eiropas jauniešu filma
Kadrs no filmas „Nožēlot”
Svētdienas, 4. maija, vakarā noskaidrota labākā Eiropā uzņemtā jauniešu filma. Šogad Eiropas Kinoakadēmijas rīkotajā filmu skatē uzvarēja holandiešu režisora Deiva Šrama filma par skolas vecuma jauniešu savstarpējo neiecietību „Nožēlot!” („Spijt!”).

Balsojumā piedalījās 17 Eiropas pilsētu jauniešu, jau otro gadu pēc kārtas Eiropas jauniešu filmu dienu un balsojums norisinājās arī Rīgā. Žūrijā tika aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 12 līdz 14 gadiem.

Filmas „Nožēlot!” režisors Deivs Šrams, saņemot balvu, pauda pārsteigumu par uzvaru un novērtēja arī abus spēcīgos konkurentus – dāņu režisora Martina Mīes Renāra filmu „Konkurss” („Mgp Missionen”) un vācu kinorežisores Katjas fon Garneres filmu „Austrumvējš” („Ostwind”). Viņš izteica pateicību Eiropas Kinoakadēmijai un jauniešiem, kuri veltīja savu laiku, lai filmas noskatītos, vērtētu un balsotu. Režisors pauda cerību, ka šī filma liks samazināties neiecietībai un vardarbībai jauniešu vidū.

Jauniešu filmu diena Rīgā ir Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums, to īsteno Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Eiropas Kinoakadēmiju, nodibinājumu „Rīga 2014”, Gētes institūtu Rīgā un kinoteātri „Kino Citadele”. Jauniešu filmu diena norisinās filmu nozares pasākumu programmas „Riga Meetings” ietvaros, kas piesaistīs gan skatītājus, gan profesionāļus 2014. gada garumā ar iespaidīgu noslēgumu 13. decembrī, kad Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros tiks pasniegta Eiropas Kinoakadēmijas balva.

0 komentāri

Komentāru nav