Raiņa un Aspazijas lasījumi „Esplanādē 2014”

Raiņa un Aspazijas lasījumi „Esplanādē 2014”
Publicitātes foto . Rainis un Aspazija
06-05-2014 A+ A-
Otrdien, 6. maijā, plkst. 19.00 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” aizsākas lasījumu un diskusiju cikls „Raiņa un Aspazijas lasījumi”.

Pirmais sarīkojums – diskusija un skatījums uz Raini un Aspaziju mūsdienās, gatavojoties dzejnieku 150 gadu jubilejai. Diskusijā piedalīsies literatūrzinātniece, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Dr. phil. Gundega Grīnuma, literatūrzinātniece un filozofe, LU vadošā pētniece Dr. phil. Skaidrīte Lasmane, vēsturniece un sociālās atmiņas pētniece, LU profesore Dr. hist. Vita Zelče, muzikoloģe, žurnāliste un tulkotāja Olga Pētersone, rakstnieks un literatūrzinātnieks, Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas darba grupas dalībnieks Dr. phil. Arno Jundze un LU Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas zinātnes maģistrants Raivis Vilūns. Sarunu vadīs Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga.

Laipni aicinām apmeklētājus izvēlēties siltu apģērbu!

„Raiņa un Aspazijas lasījumi” notiks no 2014. gada maija līdz decembrim kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” un grāmatu un kultūrpreču mājā „NicePlace Mansards”. Lasījumos piedalīsies dažādu paaudžu un tautību Latvijas un Eiropas rakstnieki, to skaitā vairāki Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāti, aktualizējot 2015. gadā svinamo Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileju, nacionālās literatūras, tulkojumu un trimdas nozīmi un savstarpējās attieksmes. 

Īpaši šim notikumam radītas esejas un darbu lasījumi izgaismos ne vien trimdas tematiku visplašākajā izpratnē, bet aktualizēs Eiropas nacionālo literatūru un literāro tulkojumu lomu mūsdienu pasaulē. 

Lasījumu noslēgumā 2014. gada decembrī notiks starptautiska konference, kurā tiksies Eiropas lielākās un nozīmīgākās nacionālās literatūras atbalsta organizāciju un literatūras festivālu platformas „Literature Across Frontiers” („Literatūra pāri robežām”) dalībnieki, lai diskutētu par uzdevumiem literatūras un literāro tulkojumu izplatībā Eiropā. Rīgas konference būs pirmā no iecerētā vairāku konferenču cikla, kas īpašu uzmanību pievērsīs literatūras interesentu un festivālu apmeklētāju auditorijas paplašināšanai, apspriedīs veiksmīgas auditorijas attīstības metodes un risinās jautājumus par auditorijas attīstību vietējos starptautiskos literatūras pasākumos un forumos. Konferencei būs arī nozīmīga loma, gatavojoties Baltijas valstu dalībai viesu valstu statusā Londonas grāmatu gadatirgū 2018. gadā

Raiņa un Aspazijas lasījumus rīko Latvijas Literatūras centrs ar nodibinājuma „Rīga 2014” un programmas „Literature Across Frontiers” atbalstu.

Nākamais cikla sarīkojums notiks otrdien, 20. maijā, plkst. 19.00 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”.

0 komentāri

Komentāru nav