Koru olimpiādes ieskaņas koncertā – Mortena Lauridsena mūzika

Koru olimpiādes ieskaņas koncertā – Mortena Lauridsena mūzika
Publicitātes foto . Mortens Lauridsens
15. maijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks Pasaules koru olimpiādes ieskaņas koncerts retrospekciju „O Magnum Mysterium”, kurā Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, pianiste Agnese Egliņa, ērģelnieks Tālivaldis Deksnis un diriģenti Andris Veismanis un Romāns Vanags atskaņos pasaulslavenā amerikāņu komponista Mortena Lauridsena mūziku.

Gaidot 8. Pasaules koru olimpiādi, kas no 9. līdz 19. jūlijam Rīgā pulcēs 20 000 dalībniekus no 60 valstīm, Rīgas kamerkoris „Ave Sol” un tā galvenais diriģents Andris Veismanis sadarbībā ar Pasaules koru olimpiādes māksliniecisko vadītāju Romānu Vanagu 15. maijā plkst. 19.00 aicina klausītājus uz Pasaules koru olimpiādes ieskaņas koncertu- retrospekciju „O Magnum Mysterium” Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

Koncerta programmā iekļauta Pasaules koru olimpiādes Goda mākslinieciskā vadītāja, amerikāņu komponista Mortena Lauridsena (Morten Lauridsen, 1943) mūzika. Kopā ar kamerkori „Ave Sol” koncertā piedalīsies Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, pianiste Agnese Egliņa un ērģelnieks Tālivaldis Deksnis. Starp skaņdarbiem uz ekrāna tiks demonstrēti fragmenti no Maikla Stilvotera (Michael Stillwater) filmas „Shining Night” par M. Lauridsenu. Koncertu vadīs muzikologs Orests Silabriedis.

Diriģents Romāns Vanags saka: „Lauridsena mūzika ieņem stabilu vietu mūsdienu vokālās mūzikas repertuārā, viņš šobrīd ir visvairāk atskaņotais amerikāņu koru mūzikas komponists. Ņemot vērā viņa ciešo saistību ar Pasaules koru olimpiādi, mēs vēlējāmies Latvijas klausītājiem jau šobrīd piedāvāt iespēju izbaudīt Lauridsena mūzikas mistisko burvību.”

Mortens Lauridsens ir piecas reizes nominēts prestižajai „Grammy” mūzikas balvai, viņa skaņdarbi izdoti vairāk nekā 200 kompaktdisku ierakstos un ieguvuši dažādas balvas. Pasaules koru olimpiādes laikā Lauridsens ieradīsies Rīgā, lai sniegtu meistarklases, 17. jūlijā uzstātos Pasaules koru olimpiādes Zvaigžņu koncertā kopā ar kamerkori „Ave Sol”, bet 14. jūlijā Lielajā ģildē kopā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kori, Rīgas Doma skolas zēnu kori un zēnu koriem no Lietuvas un Igaunijas Pasaules koru olimpiādes Baltijas zēnu koru koncertā atskaņotu savu skaņdarbu „Lux Eterna”. 

Biļetes uz Pasaules koru olimpiādes ieskaņas koncertu nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs. Koncertu rīko Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienība sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”.

Atgādināsim, Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls, kas no 9. līdz 19. jūlijam notiks Rīgā. Tā mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā neatkarīgi no tautības, rases un izpildītā mūzikas stila. Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000. gada un notiek reizi divos gados. Desmit dienu laikā Rīgas labākajās koncertzālēs un parkos norisināsies konkursi 29 kategorijās, meistarklases un semināri, īpašie koncerti un draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un daudzi citi aizraujoši pasākumi. Papildu informācija: Pasaules koru olimpiādes un Interkultur mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav