Atklās izstādi „Dzintars mūsdienu laikmetīgajās mākslas rotās”

Atklās izstādi „Dzintars mūsdienu laikmetīgajās mākslas rotās”
Publicitātes foto . Klaudijas Šteineres darbs
No 23. maija līdz 26. jūlijam Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Dzintara ādere” ietvaros mākslas galerija „Putti” rīko starptautisku laikmetīgo rotu izstādi „Dzintars mūsdienu laikmetīgajās mākslas rotās”.

Izstādes pamatideja ir saistīta ar vēlmi parādīt dzintara izmantojuma diapazonu laikmetīgajās, profesionālu mākslinieku darinātajās rotās. Šo interesi lielā mērā pamato dzintara īpašā materialitāte un tā vēsturiskā nozīme. Dzintars ir pirmā prece, ko no Baltijas veda uz senajām kultūras valstīm, liekot baltu valstis atpazīt pasaulei un pirmo reizi minot rakstītos avotos (Kornēlijs Tacits (Cornelius Tacitus), dzimis 56. g., miris 117. g.). Dzintara ceļi, kas izveidojās un bija aktuāli 1.–5. gs. pēc Kristus, veda pa jūru un sauszemi. Tas veda no Akvilejas (lat. Aquileia), Venēcijas provinces Itālijā līdz Sanktpēterburgai Krievijā.

Galerija ir izvēlējusies sekot vēsturiskajam dzintara ceļam pa sauszemi, kas savienoja Eiropas ziemeļus un dienvidus, šķērsojot Igauniju, Lietuvu, Latviju, Poliju, Austriju, Slovēniju un Ungāriju. 

Par izstādes scenogrāfiju atbild viens no spilgtākajiem latviešu modes dizaineru  zīmoliem „MAREUNROL'S”. To veidojošie modes mākslinieki – Mārīte Mastiņa un Rolands Pēterkops – pirmo kopīgo kolekciju radīja 2002. gadā, vēl mācoties Rīgas Lietišķās mākslas koledžā. Kopš tā laika viņi ir piedalījušies un saņēmuši apbalvojumus dažādos starptautiskos modes un mākslas festivālos, tostarp starptautiskajā modes un fotogrāfijas festivālā Jērā (Francijā). Par māksliniekiem varat izlasīt arī galerijas PUTTI mājaslapā

Izstādes ietvaros ir izdots katalogs, kura dizainu veidojis mākslinieks Kirils Kirasirovs, bet tekstu autores – Una Meistere un Daiga Rudzāte. Katalogu izdod kultūras un mākslas portāls „Arterritory” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”.

Izstādē piedalās divdesmit mākslinieku: Andris Lauders (Latvija), Klaudija Šteinere (Claudia Steiner, Austrija), Eva Tesarika (Eva Tesarik, Austrija), Eve Margusa-Villemsa (Eve Margus-Villems, Igaunija), Fanni Vēkoni (Fanni Vékony, Ungārija), Džīdži Mariani (Gigi Mariani, Itālija), Guntis Lauders (Latvija), Heidemarija Herba (Heidemarie Herb, Itālija), Helfrīds Kodrē (Helfried Kodré, Austrija), Jānis Vilks (Latvija), Jurgita Erminaite-Šimkuviene (Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė, Lietuva), Marija Kristīna Beluči (Maria Cristina Bellucci, Itālija), Māris Auniņš (Latvija), Māris Šustiņš (Latvija), Nataša Grandoveca (Slovēnija), Nikolajs Balabins (Krievija), Pavels Kačinskis (Pawel Kaczynski, Polija), Sāra Gackovska (Sara Gackowska, Polija), Valdis Brože (Latvija) un Viktorija Minckere (Viktoria Münzker, Austrija).

Mākslas galerija „Putti” darbojas Rīgā kopš 2000. gada. Tā sākotnēji tika dibināta ar mērķi popularizēt latviešu rotu mākslinieku sniegumu. Taču, iegūstot lokālu un starptautisku atzinību, tā savu darbību paplašināja un galerijas autoru loku papildināja ar izciliem ārzemju rotu māksliniekiem. Galerijas mākslinieki strādā atšķirīgās autortehnikās, veidojot unikālas rotas, kas pārstāv gan laikmetīgo, gan konceptuālo rotu virzienu. Ik gadus galerijā tiek rīkotas četras tematiskas vai personālas izstādes, kas skatāmas vienlaikus ar galerijas patstāvīgo ekspozīciju, ko lielākoties veido latviešu rotu un modes mākslinieku darbi. Galerijā eksponētie darbi ir arī nopērkami. Kopš 2006. gada galerija atrodas plašās, tai īpaši izbūvētās telpās – Mārstaļu ielā 16, Vecrīgā.

P.S. Ieskats galerijas atklāšanā jau pēc šā notikuma:

0 komentāri

Komentāru nav