Veidos interaktīvu Rīgas ielu mākslas darbu karti

Veidos interaktīvu Rīgas ielu mākslas darbu karti
Emīls Desjatņikovs
07-05-2014 A+ A-
Tuvojoties ielu mākslas festivālam „Blank Canvas: Art-ground, Play-ground, Crime-ground”, kas notiks no 13. līdz 17. maijam, tiek veidota pirmā interaktīvā Rīgas ielu mākslas darbu karte, informēja festivāla komunikācijas koordinatore Aija Klefelde.

Kartē plānots apkopot kvalitatīvākos ielu mākslas objektus, kas atrodami Rīgā. Tā pieejama festivāla oficiālajā mājaslapā www.blankcanvas.lv, kur ikviens var iesūtīt, viņaprāt, veiksmīgāko ielu mākslas objektu. Festivāla organizētāji, sadarbojoties ar šā mākslas žanra ekspertiem, izvērtēs iesūtītā mākslas darba atbilstību un ievietos to kartē.

Festivāla „Blank Canvas: Art-Ground, Play-ground, Crime-ground” mērķis ir raisīt diskusiju sabiedrībā un profesionāļu vidū par ielu mākslas vietu pilsētvidē.

Eiropā un daudzviet pasaulē kvalitatīva ielu māksla daudz retāk tiek asociēta ar kriminālu darbību un privātīpašuma bojāšanu. Tā pamazām kļūstot par ietekmīgu mākslas tirgus daļu un sabiedrības spoguli.

Festivāla organizatoru mērķis ir izglītot sabiedrību par kvalitatīvu ielu mākslu, kā arī iepazīstināt ar veiksmīgiem citu Eiropas pilsētu piemēriem, kur ielu māksla ir integrējusies pilsētas vidē, veidojot kultūras kvartālus. Pēc A. Klefeldes teiktā, tas ne tikai piesaistīs tūristus, bet arī ļaus attīstīties mākslas formai, kuru līdz šim ir novērtējis šaurs sabiedrības loks.

Festivālā paredzētas vairākas starptautiski atzītu mākslinieku un teorētiķu lekcijas, apaļā galda diskusija un darba grupas, kurās profesionālu ielu mākslinieku vadībā ikvienam būs iespēja piedalīties mākslas objektu izveidošanā Rīgas pilsētvidē.

Festivāla laikā lekcijas par ielu mākslu vadīs ielu mākslas teorētiķis Tobiass Barentins Lindblāds, urbāniste un pilsētpētniece Evelīna Ozola un Gdaņskas ielu mākslas kvartāla pārstāvis.

Kvalitatīvus ielu mākslas objektus Rīgas pilsētvidē kopā ar darba grupas interesentiem veidos „Roa”, „M-City”, „Hop Louie”, „Matthew Tully”, „Moneyless”, „Kiwie”, Dainis Rudens, „Frost”, Aigars Mamis, „Tron” un Paulis Liepa. Interesentiem būs iespēja izveidot arī Rīgas urbāno alfabētu.

Festivālu rīko „Ideju institūts” un „Associates Partners&Sons”.

0 komentāri

Komentāru nav