„Zinātnes kafejnīcā” Rīgas vēstures lielie stāsti. Skaties tiešraidi!

„Zinātnes kafejnīcā” Rīgas vēstures lielie stāsti. Skaties tiešraidi!
Kaspars Garda, Rīga 2014
07-05-2014 A+ A-
Latvijas Universitātes centrālajā ēkā ceturtdien, 8. maijā, plkst. 18.00 notiks ikmēneša „Zinātnes kafejnīca” par tēmu „Rīga – Baltijas jūras reģiona metropole”, kurā tiks aplūkoti nozīmīgākie periodi Rīgas vēsturē no viduslaikiem līdz pat 20. gadsimtam. Tiešraidi no „Zinātnes kafejnīcas” varēs skatīties arī mūsu portālā.

Rīgai, kas dibināta 1201. gadā, bijusi raiba vēsture. Astoņu gadsimtu laikā šī pilsēta piedzīvojusi attīstību, sākot kā nozīmīgs viduslaiku tirdzniecības centrs Hanzas reģiona ietvaros, vēlāk kļūdama par būtisku rūpniecības un zinātnes centru 19. gadsimtā. Starp citu, tieši Rīgā dibināta pirmā tehniskā augstskola Krievijas impērijā. Savukārt 20. gadsimta sākumā Rīgai piešķirts jauns statuss – jaunas un neatkarīgas valsts galvaspilsēta, lai turpmākos gados, par spīti lielajiem un bieži vien nežēlīgajiem vēstures notikumiem, rūpētos par šim reģionam piederīgas kultūras attīstību.

Par svarīgākajiem notikumiem šā gada Eiropas kultūras galvaspilsētas vēsturē „Zinātnes kafejnīcas” pasākumā runās LU Vēstures un filozofijas fakultātes mācībspēki. Kompetentākais viduslaiku vēsturnieks Latvijā, profesors Dr. hist. Ilgvars Misāns stāstīs par viduslaikiem „Viduslaiku Rīga kā Hanzas metropole”. LU Vēstures un filozofijas fakultātes docents Dr. hist. Mārtiņš Mintaurs vēstīs par Rīgas arhitektūru un tās simbolisko nozīmi „Rīga – provinces metropole? Arhitektūra un pilsētas statuss”, savukārt fakultātes profesora Dr. hist. Ilgvara Butuļa tēma būs par kultūru un ikdienu starpkaru perioda Rīgā.

Pasākumu, kā ierasts, vadīs Dr. Juris Šteinbergs.

Pēc „Zinātnes kafejnīcas”, 9. maijā, LU radio NABA klubā „Nabaklab” notiks koncerts, kurā uzstāsies grupas „Čipsis un Dullais”, „Starmetis” un „Manta”. Ieeja sākot no plkst. 21.00.

„Zinātnes kafejnīca”, koncerts un radio NABA raidījums „Zinātnes vārdā” iekļauti LU un projekta „RīgaPunkts” atbalstītajā pasākumu ciklā, kura mērķis ir popularizēt zinātni caur daudzveidīgām kultūras aktivitātēm, tostarp lektorijiem, koncertiem, izstādēm un radio raidījumiem. 2014. gadā, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, „Zinātnes kafejnīca” norisinās programmas „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Izdzīvošanas komplekts” ietvaros.

„Zinātnes kafejnīcas” mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem, uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu.

„Zinātnes kafejnīcu” pasākumu arhīvs pieejams LU mājaslapā!

0 komentāri

Komentāru nav