Pamatīga deva adrenalīna. Nedēļas nogalē „Riga Magic Dance”

Pamatīga deva adrenalīna. Nedēļas nogalē „Riga Magic Dance”
Kaspars Garda, Rīga 2014
Ķīpsalas hallē 10. un 11. maijā valdīs deja, sports un daudz emociju. Tur vairāk nekā 250 ekstrēmo sporta veidu un mūsdienu dejas lietpratēju izdzīvos dejiski ekstremālu uzvedumu „Riga Magic Dance”.

„Riga Magic Dance” režisore Edīte Ābeltiņa teic, ka uzveduma stāsts sekos līdzi kāda ģitārista dzīvei, kura lomā iejutīsies grupas „Linga” ģitārists Viktors Fedosejevs.

„Stāsts balstīts uz plašu un krāšņu cilvēka emociju gammu – vientulību, vilšanos, prieku, skumjām, dusmām, eiforiju un, protams, mīlestību. Katrs skatītājs varēs sasaistīt šo stāstu ar savu dzīvi,” stāsta E. Ābeltiņa.

Uzveduma horeogrāfs Guntis Spridzāns „Riga Magic Dance” dēvē par urbāno jeb pilsētvides minioperu:

„Tik vērienīgu, mūsdienīgu un piesātinātu uzvedumu, kurā būs skatāmi lielākā daļa pilsētvides mākslas un sporta veidu, jūs vēl nebūsit redzējuši!”

Guntis Spridzāns akcentē, ka uzvedumā būs redzami „patiešām labi un interesanti mākslinieki, kuri savā meistarībā ir nepārspējami”. Apmeklētāji varēs skatīt Baibas Klints, Janas Karolas, Kristīnas Tumakovas, Anastasijas Vorkunkovas, Elzas Kronbergas, Aleksandra Ivanova Snickers, Karīnas Jermakas, Kristīnes Vismanes, Zigmāra Lāča, Denisa Tumakova, Nikolaja Voroņežceva un Kaspara Meilanda horeogrāfijas.

Uzveduma mākslinieciskais vadītājs un par hiphopa krusttēvu dēvētais horeogrāfs Edmunds Veizāns neslēpj, ka, strādājot pie uzveduma sagatavošanas, emocijas dalībnieku vidū sit augstu vilni jau vairākus mēnešus. „Nākas pārkāpt ne vienam vien stereotipam. Un kā nu ne, ja valša mūzikas pavadījumā jādejo hiphops?!”

Elpu aizraujošus mirkļus uzvedumā sola trikeri, batutisti un parkūristi no Vingrošanas olimpiskā centra, frisbijisti no „Ultimate Decision” un „Salaspils FK”, kā arī ielu vingrošanas komanda un Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrība.

Pamatīgu devu adrenalīna sola Latvijas ekstrēmo sporta veidu spīdekļi – skrituļslidotāji no „Therolling.lv” un „Taktika.lv”, skeitborda komanda „Clockwise.lv”, BMX  frīstaileri Tomass Grīnbergs, Oskars Ābele, Kārlis Dzērve, MTB frīstailers Māris Orniņš u. c.

„Riga Magic Dance” uzstāsies Latvijas ritmiskākā grupa „Pulsa efekts”, breika dejotāji „Camelot”, „Motion Bang Crew”, „Soul City Breakers”, dejotāji no mūsdienu horeogrāfijas skolas „EXTREME”, Tukuma pilsētas modes deju studijas „DEMO”, deju studijām „Bump”, „GDS”, „Let's dance”, „Ghetto Dance Academy”, „Buras” u. c.

Uzvedums ir Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums, kas iekļauts tematiskajā līnijā „Rīgas karnevāls”.

Video ieskats – Latvijas labākie skrituļslidotāji un skeitbordisti trenējas „Riga Magic Dance”.

0 komentāri

Komentāru nav